Atidaryta Saulės elektrinė

Joniškio žemės ūkio mokyklos direktorius Liudas Jonaitis prieš aštuonetą metų besilankydamas Nienburge (Vokietija) DEULAS profesinio mokymo centre su pavydu žiūrėjo į ant garažų stogų įrengtas saulės elektrinės jėgaines. Lietuvoje tokių jėgainių buvo vienetai. Ilgai nesvarstęs, direktorius apsilankė Energetikos ministerijoje ir pradėjo domėtis sąlygomis, kaip tokią elektrinę įsirengti Joniškyje. Mokykloje daug pastatų, daug stogų. Buvo parengti du projektai – nepavyko. Toks jau mokyklos vadovo būdas – niekada nenuleisti rankų. Vos tik Aplinkos ministerija paskelbė šaukimą projektams teikti, vėl buvo parengtas ir pateiktas jau trečias projektas „Joniškio žemės ūkio mokyklos atsinaujinančių energijos šaltinių įdiegimas“. Nors menkai tikėtasi, bet viltis išsipildė. Iš Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo (LAAIF) atėjo džiugi žinia – projektui patvirtintas 91 tūkst. eur finansavimas. Reikėjo dar atlikti papildomus darbus: pristatyti įvairius dokumentus, pateikti sutikimą, gauti leidimus, parengti paskaičiavimus.

Skelbtą konkursą saulės jėgainės montavimo darbams atlikti laimėjo UAB „Vekada“ iš Panevėžio, kuri tuoj pat pradėjo elektrinės montavimo darbus. Ji buvo sumontuota dar vasarą, bet kol vyko derinimo darbai, ir ruduo atėjo. Ir pagaliau – pagamintos elektros energijos apskaitos skaitiklis pradėjo suktis! Elektros energija naudojama saviems poreikiams. Bus pagaminama ketvirtadalis elektros energijos metinio mokyklos poreikio. Bendra elektrinės galia 50 kW. Ant renovuoto garažo stogo sumontuoti polikristaliniai saulės šviesos moduliai. Mokykla sutaupys apie 25 proc. kasmetinių išlaidų elektros energijai, tai sudarys apie 10 tūkst. eur. Sutaupytas lėšas bus galima skirti mokymo kokybės gerinimui. Tai pirmoji Lietuvoje profesinio mokymo įstaiga ant kurios stogo „pakinkyta“ saulė, kuri savo šviesą paverčia elektros energija.  

         Projektas buvo finansuojamas Klimato kaitos specialiosios programos lėšomis. Mokykla iš savo uždirbtų lėšų parengė 3000 Eur vertės projektą.

         Galima sakyti, kad tai puiki dovana mokyklai, šiemet švenčiančiai savo veiklos trisdešimtmetį. Jėgainė atlieka ir edukacinę funkciją: mokiniai supažindinami su ekologiška elektros energijos gamyba, apie atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimą, apie taršos aplinkai sumažinimą. Mokyklos direktorius pasirengęs dalyvauti ir kituose projektuose: pasistatyti vėjo jėgainę, gaminti geoterminę energiją, pasinaudoti papildomomis galimybėmis įsirengti dar daugiau saulės jėgainių. Mokyklos kompleksas didelis, ant pastatų stogų dar daug nepanaudotos erdvės. 

JŽŪM informacija ir nuotraukos

Moodle

Moodle

TAMO

TAMO

Statistika

Šiandien apsilankė : 45
Vakar apsilankė : 339
Šį mėnesį : 3912
Šiais metais : 88106
Visi apsilankymai : 192638
Paspaudimai šiandien : 219
Visi paspaudimai : 1138018
© 2018 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos