Edukacinė išvyka ,,Pasirinkta profesija ir kultūrinis kontekstas“

2017 metų Lietuvoje paskelbti piliakalnių metais. Tai galimybė atsigręžti į istorinę tautos praeitį, iš naujo įprasminti protėvių palikimą. Vadovaudamiesi šiais kriterijais, Joniškio žemės ūkio mokyklos profesijos mokytojai ir visi pirmo kurso mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje ,,Pasirinkta profesija ir kultūrinis kontekstas“ Žagarės regioniniame parke.

Susipažinta su Sidabrės, Žvelgaičio, Raktės, Veidės piliakalniais, ten stovėjusių pilių sunaikinimo istorija, archeologinio paveldo tyrinėjimais. Mokiniai lankėsi Skaistgiryje kalvio Milvydo Gedraičio kalvėje, kur susipažino su metalo apdirbimo būdais, klausėsi pasakojimo apie kalvystės darbus, patys bandė kalti įkaitintą metalą. Žagarėje lankytasi Žagarės dvaro sodyboje, apžiūrėta muziejaus ekspozicija, parkas. Pėsčiomis pasivaikščiota po senąją Žagarę, susipažinta su jos amatais, apžiūrėtas Žagarės ,,krioklys“, dolomitų atodanga. Tačiau svarbiausia išvykos dalis buvo atviros pamokos, kurias vedė mokytojai Rūta Petraitienė, Deividas Rimkus, Kęstutis Mykolaitis, Emilija Ivanova, Birutė Juknienė, Daiva Mažeikienė, Virginijus Norvilas, Dalius Kublickas, Lina Budrienė, Rima Skirvainienė, psichologas Deividas Beinoras. Mokiniai atliko grupines užduotis apie vaistinius, žolinius ir sumedėjusius augalus, naminius ir laukinius gyvūnus, mokėsi kalinėti metalą, gamindami pakabukus, žaidė senovinius sportinius žaidimus, praplėtė psichologijos žinias apie sezoninę depresiją, vaišinosi viduramžiškais patiekalais. Išvykos pabaigoje aplankytas alpakų ūkis Dargaičių kaime, klausytasi šeimininkų pasakojimo apie egzotinius gyvūnus, verslą.

Ši edukacinė išvyka jau trečioji Joniškio žemės ūkio mokyklos mokinių ir mokytojų aktyvaus mokymosi diena, kai susipažįstama ne tik su kultūros objektais, bet ir vedamos pamokos ne mokykloje. Pirmo kurso mokiniai dalyvavo įvairių profesijos dalykų mokytojų vedamose pamokose, praplėtė žinias apie pasirinktą specialybę, kultūrinį paveldą. Kadangi nemaža dalis mokinių yra atvykę iš kitų rajonų, tokia išvyka leido susipažinti su Žagarės regioniniu parku, pabendrauti su kitų grupių mokiniais, verslininkais, muziejaus darbuotojais. Filmuota ir fotografuota medžiaga bus panaudota kuriant filmą apie išvyką.

Informaciją parengė Nijolė Vaičiulytė – Mykolaitienė

Nuotraukos iš JŽŪM archyvo

Moodle

Moodle

TAMO

TAMO

Statistika

Šiandien apsilankė : 146
Vakar apsilankė : 355
Šį mėnesį : 7589
Šiais metais : 72166
Visi apsilankymai : 176698
Paspaudimai šiandien : 833
Visi paspaudimai : 1054873
© 2018 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos