Joniškio krašto augalų rekordai

Derlingų žemių Joniškio kraštas po kiekvienos parodos-mugės „AgroJoniškis“ vis gražėja ir gražėja: sodybų šeimininkai į namus grįžta ne tuščiomis rankomis, nusiperka naujų sodinukų, išdidžiai iškėlę neša obelaitę ar kriaušę, perka dar nematytų gėlių daigų, dekoratyvinių medelių. Šį rudenį pasodintų laimikių vaisiais bus galima didžiuotis kitais metais, o šiemet buvo pagerbti krašto darbštuoliai, kurie šią vasarą, rudenį savo sode, darže ar namuose sugebėjo užauginti didžiausią moliūgą, pomidorą, morką, kaktusą, burokėlį, saulėgrąžą.

Renginio rėmėjų prizais – Rasos žurnalo prenumeratomis net tris mėnesius džiaugsis: Angelė Jarulienė iš Joniškio, Danutė ir Kornelijus Krivoguzovai iš Bariūnų, Rimvalda ir Gendrutis Kaikariai iš Skaistgirio.

I-oji vieta – ant tvoros besivyniojantis Angelės Jarulienės ilgamoliūgis. Vaisius siekia daugiau kaip – 54 centimetrus, koto ilgis – 34 cm, yra užmegztų ir mažesnių vaisių. Angelė džiaugiasi pirmą kartą užauginta neįprasta daržove. Antroji vieta atiteko ir didelėms, ir įdomių formų Danutės ir Kornelijaus Krivoguzovų bulvėms. Bariūniečiai šiemet džiaugiasi geru bulvių derliumi. Mažų bulvių beveik nebuvo, kelios bulvės ypač didelės, o jų forma primena gyvūnus. Viena panaši į begemotą, kita į ruonį, trečia – antį. Didžiausia svėrė net 813 gramų, kitos vidutiniškai po 400 – 500 gramų. Trečios vietos laimėtojas – ponas ananasinis pomidoras iš Rimvaldos ir Gendručio Kaikarių šiltnamio. Skaitgiriečių sodyboje derantys ananasiniai pomidorai šiemet pateikė siurprizą. Vienas gigantas taikosi į rekordų knygą, jis sveria 1kg ir 410 gramų. Kas paskatino tokį augimą, moteris sako nežinanti – nebent tręšimas mielėmis.

Mokyklos prizais buvo apdovanoti dar keletas augalų rekordininkų: Adelė Šiaučiulienė iš Joniškio su karališkąją lelija, Gasčiūnų pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Jurgaitienė darže užauginusi rekordinio dydžio bulvę (782 gr.), Joniškio rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vyriausiosios specialistė Staselė Jurgelienė (500 gr. baravykas) ir joniškietė Stasė Stulginskienė (išskirtinis augalas – 2 metrų ir 80 cm tabakas).

Informacija ir nuotraukos JŽŪM

Moodle

Moodle

TAMO

TAMO

Statistika

Šiandien apsilankė : 143
Vakar apsilankė : 355
Šį mėnesį : 7586
Šiais metais : 72163
Visi apsilankymai : 176695
Paspaudimai šiandien : 783
Visi paspaudimai : 1054823
© 2018 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos