Joniškio žemės ūkio mokykla ruošiasi K. Donelaičio jubiliejui

Kristijonas Donelaitis – iškilus 18 a. rašytojas, lietuvių grožinės literatūros pradininkas, kuriam 2014 m. sausio 1 d. sukaktų 300 metų, sulaukia daug visuomenės dėmesio. Garbingą rašytojo jubiliejų nusprendė paminėti ir Joniškio žemės ūkio mokykla. Profesijos ir bendrojo ugdymo mokytojai su mokiniais gavo nurodymus K. Donelaičio kūrybą skaityti siejant su dėstomu dalyku, o atliktus darbus skirti Valstybės dienai vasario mėnesį.

Į veiklą jau įsitraukė ir pirmuosius darbelius pateikė trečio kurso kompiuteristai – jie sukūrė plakatus K. Donelaičio jubiliejui, 14S grupės mokiniai, kurie nupiešė 18 a. Mažosios Lietuvos sodybą, parengė pristatymą apie būrų gyvenimo būdą. Gilintis į K. Donelaičio kūrybą laiko pakaks – tam skirti beveik trys mėnesiai.

2013 m. lapkričio 22 d. K. Donelaičiui skirtų renginių ciklą pradėjome vaizdo konferencija – diskusija „K. Donelaitis – šiuolaikinės literatūros atrama“. Į konferenciją pasikvietėme Laimą Žukauskaitę, Venclovų namo – muziejaus vyriausiąją fondų saugotoją, Andrių Konickį, leidėją, filosofą, Birutę Grašytę, jauną poetę, Ritą Makselytę, poetę ir verslininkę. Ryšius su „Naujosios Romuvos“ leidėjais jau buvome užmezgę anksčiau per Joną Ivanauską ir Dzintrą Elgą Irbytę – garbius joniškiečius, neabejingus kultūriniam gyvenimui, nes manome, kad jaunimą reikia sudominti dvasine kultūra, kūryba, be to, tai labai naudingas bendradarbiavimas. Žurnalo „Naujoji Romuva“ leidėjai mokyklai dovanojo daug naujausių leidinių, kuriuos bus galima panaudoti ir per pamokas, ir bibliotekoje. Didelė knygų siunta skirta ir Rygos lietuvių gimnazijai – leidykla nori palaikyti ryšius ir su lietuviais Latvijoje.

Vaizdo konferencijoje panoro dalyvauti žemės ūkio mokyklos iš Šilutės ir Plungės. Jiems tai buvo pirmasis tokio pobūdžio renginys. Kilo šiokių tokių keblumų jungiantis, bet matėme vieni kitus ir girdėjome, galėjome užduoti klausimų ir išgirsti atsakymų, susitarti dėl bendravimo ateityje. Transliacija vyko iš Joniškio žemės ūkio mokyklos. Visus techninius klausimus derino mokytojai K. Mykolaitis ir V. Norvilas, kitų mokyklų informacinių technologijų specialistai

Vaizdo konferenciją – diskusiją vedė lietuvių kalbos mokytoja G. Vilčiauskienė. Pranešimą apie kūrybiškumo ugdymą integruojant dailę ir literatūrą skaitė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė R. Sinkevičienė. Ji buvo parengusi ir mokinių darbų pristatymą – iliustracijas K. Donelaičio kūrybos tema. Analogišką pranešimą buvo parengusi ir Plungės žemės ūkio mokykla, gaila, bet dėl techninių kliūčių juos galėjome tik girdėti.

Konferencijoje dalyvavo Joniškio švietimo centro darbuotojos, nemažai mokyklos mokytojų, apie keturiasdešimt mokinių. Daug kam, taip pat ir svečiams, tai buvo pirmoji vaizdo konferencija, todėl jautėsi nepatogiai klausydamiesi pranešėjų, nes reikėjo žiūrėti ne į žmones, o į ekraną.

Renginiui numatytos dvi valandos baigėsi, o svečiai dar ilgai užtruko mokykloje. Jiems rūpėjo aplinka, mokymo programos, mokinių darbai ir daug dalykų, kurie gali rūpėti žmogui, atvykusiam į kitą Lietuvos pakraštį. Tikimės, kad patirti svečių įspūdžiai bus stimulas kurti ir dar kartą atvykti į Joniškio žemės ūkio mokyklą.

Mokyklos bendruomenės laukia nemenka užduotis – pasiruošti vakaronei ‚,Atgal į 18 amžių“, kur bus ne tik linksminamasi, bet ir aptariami integruotų darbų rezultatai.

Parengė mokytoja metodininkė Nijolė Vaičiulytė-Mykolaitienė

Nuotraukos iš JŽŪM archyvo