Joniškio žemės ūkio mokyklos 30 metų jubiliejus (1987 – 2017)

Joniškio žemės ūkio mokykla pasitiko jaunatvišką savo 30 metų jubiliejų. Ta proga iškilmingas minėjimas vyko ne tik mokykloje, bet ir Joniškio reprezentacinėje vietoje – karališkoje Baltojoje Sinagogoje. Dideliam būriui svečių, belaukiant iškilmingo minėjimo, įdomu buvo pavaikščioti po papuoštus mokyklos koridorius, pasigrožėti paruoštomis nuotraukų ekspozicijomis.

Snieguotą 1985 m. vasarį Joniškio miesto pakraštyje prie plento, vedančio į Žeimelį, pradėtas statyti 540 vietų vidurinės profesinės technikos mokyklos kompleksas. 1987-ųjų rudenį Joniškio žemės ūkio mokykla atvėrė duris pirmiesiems mokiniams – 220-iai būsimų žemės ūkio darbininkų. Mokyklos direktorius Liudas Jonaitis įsitikinęs, jog jubiliejaus šventimas yra reikalingas ne tam, kad būtų suskaičiuoti visi darbai ar pasigirta pasiekimais. Vadovas priminė, kad jau trisdešimt metų įeinančiuosius į šią mokymo įstaigą pasitinka Senekos žodžiai, įspėjantys, kad mokomasi ne mokyklai, o gyvenimui. „Šie žodžiai labai tinka ir šiandienai. Daugiau nei tris tūkstančius jaunuolių paruošėme gyvenimui. Ir pastatų išorė graži, ir mes patys esame gražūs savo mintimis, darbais, energija, svajonėmis. Siekiame būti patrauklūs tėvams ir mokiniams, priimame visus mums siunčiamus iššūkius“, – kalbėjo direktorius.

Mokyklos bendruomenei didelė garbė, kad savo apsilankymu pagerbė Jo Ekscelencija Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. Buvo pašventinta grakščioji skulptūra – ąžuolinis angelas, kurią sukūrė šiaulietis skulptorius Kazys Bimba. Mokyklos bendruomenė ir svečiai tapo ir dar vieno įsimintino įvykio liudininkais – panaudojant klimato kaitos specialiosios programos lėšas tądien mokykloje buvo atidaryta saulės elektrinė. UAB „Dojus agro“ generalinis direktorius Donatas Dailidė, UAB „Hardim“ generalinis direktorius Rolandas Žygelis, buvęs mokyklos auklėtinis, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės lengvosios pėstininkų kuopos intendantas, grandinis Rimantas Lesutis mokyklos parke pasodino karpotąjį beržą

Jubiliejiniame gimtadienyje viešėjo ir garbūs svečiai: kitų šalies profesinių įstaigų atstovai, Joniškio rajono mokyklų, kitų institucijų, taip pat Žemės ūkio ministerijos, Žemės ūkio rūmų atstovai, seniūnai, žemdirbiai, socialiniai partneriai – visi, kas vienaip ar kitaip susiję su Joniškio žemės ūkio mokykla. Į sceną buvo kviečiami nusipelnę darbuotojai. Žemės ūkio rūmų padėkomis buvo apdovanotas mokyklos direktorius Liudas Jonaitis ir Praktinio mokymo vadovas Saulius Dauparas. Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovai garbingą apdovanojimą „Darbo Žvaigždė“ medalį už nuopelnus Lietuvos ūkio gerovei atvežė ilgamečiam mokyklos darbuotojui, mokomojo ūkio vedėjui Giedriui Jokūbaičiui. Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento padėkomis buvo pagerbti mokytojai Emilija Ivanova, Ramutė Liucvaikienė, darbuotojai Jonas Burba, Ramutis Aulasevičius. Joniškio rajono meras Gediminas Čepulis padėkos raštus įteikė mokytojams Nijolei Vaičiulytei-Mykolaitienei, Daliui Kublickui, Linai Budrienei, darbuotojams Romualdai Supragonienei, Egidijai Goštautienei.

Iškilmingą renginį vedė Juozas Šalkauskas ir mokyklos mokytojai Lina Budrienė ir Dalius Kublickas. Simboliška, kad kaip ir pirmąjį 1987-ųjų rugsėjį Baltojoje sinagogoje įsimintiname renginyje koncertavo savo jubiliejų švenčianti rajono Garbės pilietė Sofija Jonaitytė, Jono Strielkūno eiles skaitė rajono Garbės pilietis Juozas Šalkauskas. Savo dainas mokyklai skyrė, buvęs šios mokyklos auklėtinis, šiandien teatro aktorius Linas Barauskas, koncertavo romansų grupė „Ašalia“, šoko ir dainavo Žemės ūkio mokyklos mokiniai.

JŽŪM informacija

Nuotraukos Vaidos Petrauskaitės, Lukrecijos Rinkevičiūtės

Moodle

Moodle

TAMO

TAMO

Statistika

Šiandien apsilankė : 44
Vakar apsilankė : 339
Šį mėnesį : 3911
Šiais metais : 88105
Visi apsilankymai : 192637
Paspaudimai šiandien : 195
Visi paspaudimai : 1137994
© 2018 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos