Pokalbių šou su Linu Barausku – Smaugliu

Rugsėjo pabaiga, pritemdyta mokyklos aktų salė, dūmų uždanga, dvi odinės kėdės, pilna salė nuo pamokų nuimtų mokinių, ekrane rodomos ištraukos iš teatro scenos, televizinių projektų.  Kas tas pagrindinis veikėjas, galintis įsikūnyti į netikėčiausius, sunkiausius, daugiausiai jėgų kainavusius vaidmenis?

Buvęs Joniškio žemės ūkio mokyklos mokinys, Adolfo Paškevičiaus auklėtinis, žmogus, vyras, vedęs vyras, kuris turi šunį, augina daržoves (nors sodo neturi), visada vaidina, daug komentuoja, dainuoja, groja ne tik nervais, bet ir gitara, veda renginius, piršliauja, rašo eiles, nepamiršta pasveikinti nepažįstamus žmones su keistais vardais, šeip fainas bičas. Tai Linas Barauskas Smauglys!

Pirmas klausimas iš charizmatiško vedėjo Daliaus Kublicko lūpų – ką tiu? Ir toliau sekantis: tai dar neemigravai? Į kurį buvo atsakyta, kad Lietuva – ganėtinai puiki šalis gyventi, jei žinai, ko nori iš savo gyvenimo. Klausimas po klausimo, ir Dalius meistriškai iš herojaus ištraukė atsakymus apie pirmuosius kartus: cigariukus, C2H5OH, mokyklines išdaigas, bučinius… Taip pat apie gyvenimą Joniškio žemės ūkio mokykloje, rūstų pavaduotojos žvilgsnį po pagavimo nusikaltimo vietoje – parūkymo. Linui taip pat teko išlaikyti aktorinio meistriškumo testą čia ir dabar – reikėjo suvalgyti citriną kaip obuolį. Beje, Linas puikiai su tuo susitvarkė.

Linas Barauskas – drąsiai iššūkius priimantis aktorius, įkūnijęs nemažai įsimintinų vaidmenų. Tad renginyje taip pat buvo papasakota, koks tas aktorinis kelias baigus Žemės ūkio mokyklą, kada jis suprato, jog nori būti aktorium. Labai provokuojančiai nuskambėjo klausimas: kas geriau – būti pirmu kaime ar antru mieste? Į kurį tuoj pat buvo atsakyta, žinoma, kad geriau būti pirmu kaime! Nesvarbu, kur tu gyveni, svarbu, ką tu darai bei kuo tu esi.

Tikrame pokalbių šou tiesiog privalomos reklaminės pauzės. Tiesa, reklaminės pauzės forma kiek neįprasta – rusiška ruletė su virtais bei nevirtais kiaušiniais… Pikdžiugiškai ir besimelsdamas, kad pagrindinis renginio dalyvis neatsisakytų, vedėjas pasiūlė patikrinti jų išvirtumą į savo kaktas. O kur dar švelniai glostomos gitaros stygos ar raiškiai skaitomos poeto Von Lino Barausko eilės. O taip pat moderniai pakoreguota pasakos „Raudonkepuraitė“ versija, kurią ant scenos atliko mūsų mokiniai bei direktorius… Veiksmas ir emocijos tryško fontanais. Ir visai nesvarbu, kad susitiko eiliniai mokinukai ir garsus aktorius, juk iš esmės jie – tos pačios mokyklos bendruomenės nariai, o esami ar jau pabaigę – tai tik detalė… Iš mokyklos galima pasukti kuriuo tik nori keliu ar taku, svarbu, kad jis atvestų prie svajonės išsipildymo. Juk visai gali būti, kad po kelerių metų dar vienas dabar „tik mokinys“ lips ant mokyklos scenos kaip garsus aktorius, dainininkas, mokslininkas ar verslininkas. Linas Barauskas mums jau įrodė – viskas yra galima. Taigi, ir Joniškio žemės ūkio mokyklą pabaigus galima būti normaliu žmogumi, arba ne… J

Kiek galiu tau kartų aš kartot? / Gera Lietuvoj, nustok tik subine voliot. / Tu pasakysi aišku – juk mažai man moka! / Įvertink savo talentą kuklu, neapsimoka? / Kai atiduosi tu save ir dar truputį, / Šešias naktis nemigsi ir naktį atsibusi, / Kai kelsi klausimą ar viską padariau? / Atsakymas ateis savaime – aš tikrai žinau. Poetas Von Linas Barauskas.

Informacija ir nuotraukos JŽŪM

Moodle

Moodle

TAMO

TAMO

Statistika

Šiandien apsilankė : 50
Vakar apsilankė : 223
Šį mėnesį : 4119
Šiais metais : 38995
Visi apsilankymai : 143527
Paspaudimai šiandien : 176
Visi paspaudimai : 854598
© 2018 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos