Tarp geriausių profesijos mokytojų – Rima Skirvainienė

Gruodžio 8 dienos popietė Raudondvario pilies oranžerijoje buvo skirta geriausiems šalies profesijos mokytojams. Lietuvos programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro bei Lietuvos profesinių mokymo įstaigų asociacija sukvietė geriausius žemės ūkio ir kaimo plėtros sektoriaus profesijos mokytojus, kad paskelbtų ir apdovanotų pačius geriausius. Tarp jų ir Joniškio žemės ūkio mokyklos profesijos mokytoja metodininkė Rima Skirvainienė.

Šio konkurso iniciatorė buvo Kaimo plėtros profesinio mokymo įstaigų asociacija, kuriai vadovavo Joniškio žemės ūkio mokyklos direktorius Liudas Jonaitis. Iniciatyvą palaikė Žemės ūkio ministerijos vadovybė bei Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centras.

Konkursas „Geriausi kaimo plėtros profesinio mokymo įstaigų profesijos mokytojai“ vyksta nuo 2013 metų. 2013 metų konkursui Joniškio žemės ūkio mokykla buvo pristačiusi profesijos mokytoją metodininkę Birutę Juknienę, 2015 – profesijos mokytoją metodininkę Ramutę Liucvaikienę.

Šiemet konkursui buvo pateikta 18 profesijos mokytojų paraiškų iš 15 profesinio mokymo įstaigų. Buvo vertinami profesijos mokytojai iš trijų sričių. „Žemės ūkio gamyba, miškininkystė, žuvininkystė“ – gautos 8 paraiškos, „Alternatyvi žemės ūkio veikla“ – 6 paraiškos ir „Maisto produktų gamyba, maisto technologijos“ – 4  paraiškos. Mokytojai aktyviai bendradarbiauja su darbdaviais ieškant praktikos ir darbo vietų, jų mokiniai nuolat dalyvauja bendruomenės, rajono, respublikos renginiuose, tarptautiniuose konkursuose, kuriuose puikiai pasirodo. Pedagogai aktyviai dalyvauja rengiant mokymo programas, mokomąją, metodinę medžiagą. Jie puikiai pažįsta mokymosi aplinką ir nuolat semiasi naujos patirties.

Mokytoja metodininkė Rima Skirvainienė buvo vertinama pagal antrąją sritį – Alternatyvi žemės ūkio veikla: Kaimo verslai, kaimo turizmas, apželdinimas, aplinkotvarka. Ji surinko maksimalų balų skaičių – 32. Jos sėkmę lėmė nuveikti darbai. Kasmet mokytoja kviečiama į konkursus Sankt Peterburge, Taline, Ventspilyje, Anykščiuose, Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir kitur. Be jos rankų prisilietimo nepraeina nei viena šventė, mugė ir kermošius.

Visus konkurso laimėtojus sveikino Švietimo ir mokslo ministerijos Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius dr. S. Zybartas, Žemės ūkio ministerijos Ekonomikos departamento Strateginio planavimo ir mokslo skyriaus vedėja Z. Duchovskienė, PLŽMMC direktorė L. Gumbrevičienė ir direktorės pavaduotojas A. Grigaliūnas, Lietuvos Respublikos Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas A. Stančikas, Lietuvos profesinių įstaigų asociacijos viceprezidentas Liudas Jonaitis.

Laimėtojams buvo įteikti Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro padėkos raštai, ŠMM dovanėlės, LRS Kaimo reikalų komiteto ir PLŽMMC padėkos, gėlės bei nešiojamieji kompiuteriai.

Po apdovanojimų konkurso dalyviai ir organizatoriai Oranžerijos restorane, prie kalėdiškai išpuoštų stalų mėgavosi iškilmingais pietumis ir klausėsi puikaus Deivido Norvilo ir jo žmonos Renatos koncerto. Tai buvo įspūdinga dovana profesijos mokytojams, svečiams ir mokytojus atlydėjusiems profesinio mokymo įstaigų vadovams.

Informacija programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro

Nuotraukos Ryčio Šeškaičio

Moodle

Moodle

TAMO

TAMO

Statistika

Šiandien apsilankė : 314
Vakar apsilankė : 409
Šį mėnesį : 6843
Šiais metais : 6843
Visi apsilankymai : 111375
Paspaudimai šiandien : 2158
Visi paspaudimai : 638917
© 2018 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos