Santarvės diena

Rugsėjo 27 dieną Joniškio žemės ūkio mokykloje buvo minima Santarvės diena, kuri jau tapo mokykloje tradicija. Prieš 6 metus Santarvės fondo prezidentas Julius Kazėnas mokyklos bendruomenę paskelbė pirmuoju Santarvės fondo kolektyvu bei padovanojo fondo vėliavą. O tai įpareigoja tęsti tradicijas ir laikytis santarvės idėjos – skleisti draugiškumą, supratingumą, vienas kito palaikymą, taip kartu kovojant su smurtu ir patyčiomis.

Lietuvoje santarvės idėjai puoselėti buvo įsteigtas Santarvės fondas – visuomeninė labdaros organizacija, kurios tikslas – viešinti, kaupti ir remti asmenų bei kolektyvų veiklą, kuria vienijama tauta (mokslo, kultūros meno ir kitose visuomeninės kūrybos srityse). Nuo 1994 metų Fondas jau įvykdė daug tarptautinių renginių, organizavo delegacijas ir išvykas į užsienio šalis, kur buvo siekiama, kad įvairių tautų žmonės susipažintų ir tolerantiškai bendrautų.

Aukščiausias įvertinimas, kurį Fondas skiria už darbus santarvės labui yra ordinas Pro augenda concordia – ,,Už santarvės puoselėjimą“. Santarvės ordinas kasmet skiriamas asmeniui ar asmenų kolektyvui už tautą ir visuomenę vienijančią reikšmingą veiklą. Santarvės fondo valdybos narys yra ir mūsų mokyklos direktorius Liudas Jonaitis.

Santarvės dienos minėjimo šventėje mokyklos direktorius L. Jonaitis su pirmo kurso mokiniais pasidalijo įspūdžiais apie Santarvės fondo veiklą ir pristatė šių metų rugsėjo 12 dieną santarvės ordino laurėtą – Lietuvos Garbės konsulą, Kazachstano ,,Nacionalinio mokslo medicinos centro“ valdybos pirmininką prof. Abaj Baigenžiną.

Mokyklos santarvės dienos minėjime dalyvavo žavi viešnia – Užupio dramos teatro bei „Raganiukės“ teatro aktorė Rasa Strauzaitė-Barauskienė. Ji pasidalijo savo patirtimi, kad svajonės pildosi, jeigu tik žinai, ko nori. Ir visai nesvarbu iš kokio Lietuvos kampelio tu esi – svarbiausia yra nepasiduoti, nenusileisti ir ieškoti kelių savo svajonei įgyvendinti.

Renginio pabaigoje visi susikabinę rankomis kartojome Santarvės priesaikos žodžius, po kuriais vėliau grupėse pasirašėme. Galbūt daugumai pirmakursių tai buvo pirmoji priesaika jų gyvenime, kuri įpareigojo gyventi sutarime, tolerancijoje su savo draugais, mokytojais, mokyklos bendruomene.

Informaciją parengė soc. pedagoge Vaida Gendvilaitė-Petrošienė

Nuotraukos Vaidos Baltaragytės

Moodle

Moodle

TAMO

TAMO

Statistika

Šiandien apsilankė : 142
Vakar apsilankė : 355
Šį mėnesį : 7585
Šiais metais : 72162
Visi apsilankymai : 176694
Paspaudimai šiandien : 744
Visi paspaudimai : 1054784
© 2018 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos