„Verčiau judėti, nei už kampo su cigarete stovėti“

Gegužės 31 dieną minima „Pasaulinė diena be tabako“. Joniškio žemės ūkio mokykla šią datą paminėjo akcija „Verčiau judėti, nei už kampo su cigarete stovėti“. Akcijos tikslas – atkreipti mokinių dėmesį į didelę rūkymo problemą, jos daromą nepataisomą žalą žmogaus organizmui, taip pat skatinti sveiką gyvenimo būdą.

Minint Pasaulinę dieną be tabako mokiniai per pertraukas buvo kviečiami padėti cigaretes į šalį ir pasitikrinti plaučių stiprumą pučiant balioną iki kol jis susprogs, bėgti distanciją su dujokaukėmis ir be jų. Mini estafetes suorganizavo kūno kultūros mokytojas Dalius Kublickas. Stipriausius plaučius pasirodė turintis 1g mokinys Eimantas Aleksejevas, o greičiausiai distanciją su dujokauke įveikė 2g atstovas E. Kurtkus.

Biologijos mokytoja Irena Gerikaitė su auklėtiniais parengė stendą dienai be tabako paminėti. Mokytoja Gražina Kaikarienė per etikos pamokas taip pat kalbėjo apie rūkymo bei tabako žalą organizmui. Buvo sulaukta ir svečių. Atvyko Joniškio r. savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos poskyrio vedėja Daiva Zikienė. D. Zikienė su pirmo kurso mokiniais kalbėjosi apie rūkymą viešose vietose, mokyklų teritorijose, atsakomybę už tai, baudų dydžius, taip pat perspėjo mokinius vasarą būti atsargiems, tvarkingai vairuoti savo transporto priemones. Kaip teigiama LR Konstitucijos 7 straipsnyje, „Įstatymo nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės“, tad buvo siekiama mūsų mokyklos mokinius supažindinti su galiojančiais įstatymais bei reikalavimais.

Jau antrus metus iš eilės bendrabučio bendruomenė pakviečiama dalyvauti orientacinėse varžybose. Varžybų nugalėtojais tapo Gedos Drevinskaitės (14G) bei Roko Kanapecko (20Ž) tandemas. Orientacines varžybas mokiniams suruošė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vilma Mingailienė bei mokinių tarybos koordinatorė Justė Puipaitė-Žabarauskienė.

Kova su rūkymo epidemija vyksta sunkiai, nes mūsų visuomenėje vyrauja nuostata, kad rūkymas yra norma, tad niekas net nemato priežasties keistis. Straipsnį norėčiau baigti perkurta vieno senosios animacijos filmuko citata: „Rūkyti negalima liautis“. Kur padėti kablelį, tai kiekvieno iš mūsų apsisprendimas.

Informacija ir nuotraukos soc. pedagogės Vaidos Gendvilaitės-Petrošienės

Moodle

Moodle

TAMO

TAMO

Statistika

Šiandien apsilankė : 40
Vakar apsilankė : 211
Šį mėnesį : 4502
Šiais metais : 46740
Visi apsilankymai : 151272
Paspaudimai šiandien : 397
Visi paspaudimai : 901976
© 2018 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos