Vieni jau darbą turi, kiti jo dar tik ieško

Šią savaitę Joniškio žemės ūkio mokykloje aštuonių grupių 121 absolventui iškilmingai įteikti šios mokyklos baigimo profesinio mokymo diplomai. Juos sveikino Žemės ūkio mokyklos direktorius Liudas Jonaitis, vicemerė Vaida Aleknavičienė, Joniškio parapijos klebonas dekanas Eduardas Semaška. artimieji, draugai.

Daliai šauniausių moksleivių, kurie ne tik gerai mokėsi, bet ir reprezentavo mokyklą įvairiuose respublikiniuose konkursuose, sporto varžybose, aktyviai dalyvavo kultūrinėje veikloje, mokyklos direktorius įteikė  padėkas ir asmenines dovanėles. Tarp apdovanotųjų – Laurynas Žeckis, Ramūnas Piligrimas, Diana Lukšaitė, Ernestas Lyberis, Mantas Staškus, Mantas Stilbis, Mantvydas Gronskis, Ričardas Indrišiūnas, Miraida Zutytė, Jonas Rekštis, Vaidotas Lukštas, Martynas Naliveika, Dalius Baltramiejūnas, Lukas Pocius, Vitalijus Visockas.

Šiltų žodžių absolventams negailėjo ir greičiau susirasti darbą Lietuvoje, būti dorais žmonėmis linkėjo grupių auklėtojos. Barmenių diplomus gavo devynios merginos iš moteriškiausia pavadintos grupės (auklėtoja Nijolė Gedraitienė). Mat šįmet čia nesimokė nė vienas vyrukas. Mažiausią ir pirmąją savo auklėtinių grupę – tik šešis vaikinus, Žemės ūkio gamybos verslo darbininkus – į gyvenimą šįmet išleido auklėtoja Vaida Baltaragytė, visiems palinkėjusi pagarbiai žiūrėti į žemę. „Kelinta jūs karta nuo žagrės? Prieš trejus metus iš jūsų sportinių kelnių dar „kyšojo plūgo rankenos“, o šiandien jūsų jau laukia laiko iššūkiai“, – kalbėjo 11 tokios pat profesijos absolventų į gyvenimą išlydėjusi auklėtoja Gražina Kaikarienė. Ji tuo pačiu palinkėjo, kad jaunuoliai rastų laiko ne tik darbui, bet ir poilsiui bei kartais užsukti ir į mokyklą.

„Ar dar liko neįsidarbinusių? Ar žinote, kas yra svarbiausia statant namą? Svarbiausia – pamatas, sienos ir stogas. Statybininko profesija yra labai šauni, o jų misija kilni – statyti namus žmonėms“, – išlydėdama savo 11 auklėtinių, susikurti gražų savo gyvenimą jiems linkėjo auklėtoja Jūratė Jarmakaitė. Beje, kai kurie jų tą darbą šalies statybos firmose jau ir susirado.

Ko gero, neteks Darbo biržos durų varstyti ir diplomus gavusių 19-kai Technikos priežiūros verslo darbuotojų. Jų grupės auklėtoja Nijolė Vaičiulytė-Mykolaitienė pirmiausia išvardijo potencialius darbdavius – mūsų rajono autoservisus ir tuo pačiu priminė, jog vienas auklėtinis jau dirba Rygoje, kitas jau yra išvykęs padirbėti į Norvegiją. Kai kurie jų, tarp jų Mantas Stilbis, sėkmingai atliko praktiką atliko pačioje Žemės ūkio mokykloje. „Svarbiausia – kad gyvenimas būtų techniškai  tvarkingas. Linkiu tapti profesionaliais, auksinių rankų technikos meistrais, tvarkingai remontuoti techniką, saugiai važinėti“, – su tokiais palinkėjimais savo auklėtinius į gyvenimą išlydėjo ji.

Posakį, jog mokytis gyvenime niekada nevėlu, tądien akivaizdžiausiai patvirtino per 60 smagiai nusiteikusių ne tik jauno, bet ir vyresnio amžiaus žmonių, kažkada baigusių vidurines ar aukštąsias mokyklas, o dabar iškilmingai gavusių Apskaitininko ir kasininko, Dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojo, Apdailininko (statybininko) profesijų diplomus. Bene daugiausia tarp jų – Dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojų – 31 (dar vienas baigė eksternu) ir Apdailininkų (statybininkų) (21). Diplomai su pagyrimu įteikti V. Bungienei, N. Valančienei, R. Bungienei, I. Čaikai-Pugačei, I. Gylytei, S. Ginkuvienei, R. Gudinienei, S. Kazimieraitienei, V. Labanauskienei, D. Liutkutei-Piščikienei, L. Petraitienei, V. Petrylienei, O. Rutkuvienei ir D. Vaitiekūnienei. Dauguma kalbintų moterų sakė, jog apželdinimo ir statybos žinių sėmėsi tam, kad tinkamai galėtų tvarkyti savo sodybų aplinką, išmoktų dauginti gėles, genėti vaismedžius, komponuoti progines puokštes. Didžiausiu privalumu jos vadina dalyką, kad toks mokslas po darbo ar šeštadieniais joms buvo nemokamas.    

Informacija Birutės Čižienės

Nuotraukos Virginijaus Norvilo ir Deivido Beinoro

Moodle

Moodle

TAMO

TAMO

Statistika

Šiandien apsilankė : 48
Vakar apsilankė : 223
Šį mėnesį : 4117
Šiais metais : 38993
Visi apsilankymai : 143525
Paspaudimai šiandien : 162
Visi paspaudimai : 854584
© 2018 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos