Žydų genocido aukų atminties diena

1994 metais Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė rugsėjo 23-ąją Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena. Ši atminimo diena yra susijusi su Vilniaus geto likvidavimu 1943 metų rugsėjo 23 diena, kuomet didžioji dalis geto kalinių buvo sušaudyti Paneriuose, o kita dalis geto kalinių išvežti iš Lietuvos į koncentracijos stovyklas. Ši data yra tragiška Lietuvos istorijoje, žyminti Lietuvoje įvykusį holokaustą. 1941 – 1944 metais Lietuvoje buvo nužudyta apie 200 000 Lietuvos piliečių – žydų.

Joniškio žemės ūkio mokykla, tradiciškai minėjo Lietuvos žydų genocido aukų dieną. Rugsėjo 21 dieną 17S ir 19S grupių mokiniai su istorijos mokytoja Irena Grigenciene ir etikos mokytoja Gražin Kaikriene dalyvavo Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus parodoje „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“, kuri vyko Joniškio Raudonojoje sinagogoje.

Buvo pristatyta autentiška ekspozicijos medžiaga, jaudinantys Holokausto liudytojų prisiminimai. Gyvi prisiminimai neginčijamai prisideda prie jaunimo nuostatų formavimo, tolerancijos, atsakomybės ugdymo. Jie išryškina žydų gelbėtojų žygdarbio reikšmę, žmogaus apsisprendimą gresiančios mirties akivaizdoje nepaisyti nežmoniškų įstatymų ir gelbėti pasmerktuosius. Parodą pristatė ir su ekspozicijos medžiaga supažindino parodos autorė Danutė Selčinskaja, Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Žydų gelbėjimo atminimo įamžinimo skyriaus vedėja.

Po parodos mokiniai susipažino su žydų gyvenimo istorija Joniškyje nuo 18 amžiaus iki Holokausto tragedijos.

Informacija ir nuotraukos I. Grigencienės ir G. Kaikarienės

Moodle

Moodle

TAMO

TAMO

Statistika

Šiandien apsilankė : 66
Vakar apsilankė : 292
Šį mėnesį : 5044
Šiais metais : 71062
Visi apsilankymai : 82793
Paspaudimai šiandien : 201
Visi paspaudimai : 462527
© 2017 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos