Aplankėme vaikus ir atnaujinome sodą Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių namuose

Balandžio 18 d. Joniškio žemės ūkio mokyklos Dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojo, Pardavėjų mokymo programų mokinės kartu su socialine pedagoge Vaida Gendvilaitė – Petrošienė lankėsi Šiaulių miesto savivaldybės sutrikusio vystymosi kūdikių namuose. Šiuo metu namuose gyvena 63 vaikai nuo 3 mėnesių iki 6 metų iš Šiaulių regiono. Nei vienas vaikų nėra našlaitis, dauguma turi abu tėvus, tačiau jiems galbūt trūksta noro, atsakomybės ar įgūdžių auginti savo vaikus.

Viešnagės metu ne tik buvo pristatyta kūdikių namų istorija, bet ir sudaryta galimybė apsilankyti vaikų grupėse, su jais pažaisti. Merginos paruošė nedideles dovanėles mažiesiems gyventojams. Vaikai dažnai sulaukia svečių iš įvairių institucijų, globos namus remia NATO kariai, vietiniai verslininkai, moterų draugijos ir kitos organizacijos, tačiau nepaisant gerų materialinių sąlygų, šie vaikai nepatiria to, kas svarbiausia – artumo jausmo. Todėl visiškai nenuostabu, kad atvykusios merginos susilaukė daug dėmesio: joms buvo rodomi žaislai, žaidimų aikštelės, vedama už rankos prie savo lovytės. Net „mama“ viena mokinė buvo pavadinta.

Apsilankymas globos namuose nebuvo lengvas, nors merginos iš anksto ir buvo informuotos apie tai, ką pamatys, kokias vaikų istorijas išgirs. Pamačius kūdikių akis ir šypsenas yra labai sunku suprasti, kaip tiek daug vaikų – sveikų, gražių, protingų – tapo nereikalingi savo artimiesiems. Labai gaila, šiuose namuose gyvena ir Joniškio rajone gimę vaikai.

Po apsilankymo namų administracija paprašė Joniškio žemės ūkio mokyklos bendruomenės pagalbos – atnaujinti seną sodą. Lygiai po savaitės Žemės ūkio gamybos verslo darbininkų grupė su profesijos mokytoja Ramute Liucvaikiene ir sodinukais, kuriuos sunešė mokyklos bendruomenės nariai, vėl keliavo į Šiaulių kūdikių globos namus. Kitą vasarą vaikai galės skinti vyšnias, trešnes, avietes ir serbentus.

Informaciją parengė soc. pedagogė Vaida Gendvilaitė – Petrošienė

Nuotraukos iš JŽŪM archyvo