Artėjant pavasarinei sodinukų mugei „Jurginių kermošius“

Gražus lyg užsakytas oras, nusidriekusios automobilių vilkstinės – taip balandžio 21 dieną Joniškio žemės ūkio mokykloje prasideda tradicinė pavasarinė sodinukų mugė ,,Jurginių kermošius“. Renginio lankytojai reikalingo medelio, krūmo ar gėlės suskuba ieškoti nuo ankstyvo ryto. Džiugu, kad peštis dėl patikusio sodinuko nereikia, nes savo gėrybių parduoti susirenka apie 130 prekeivių.

Sodinukų, daigų, vaiskrūmių, dekoratyvinių augalų, kaimiškų maisto produktų, inventoriaus sodui ir daržui, tautodailės dirbinių pasirinkimas būna išties didelis. Kaip ir pridera pavasarinei mugei, didžiausia bus augalų pasiūla. Norintys pamaloninti pilvą taip pat turės iš ko pasirinkti. Vienos prekiautojų palapinės vilios rūkytos žuvies kvapais, kitos dešromis, dešrelėmis ir kaimiškais lašinukais. O ką jau kalbėti apie šviežias bandeles ir pyragus, kurių teks ir eilėse palūkėti.

Kaip įprasta, vienas takas bus skirtas tautodailininkams ir amatininkams. Rankų darbo gaminių mėgėjai galės įsigyti medžio, keramikos, odos gaminių. Kaip gi mugė be gyvūnų. Į eilę sustatytuose narveliuose kudakuoja margaspalvės vištos, įspūdingo grožio gaideliai, putpelės ir jų jaunikliai. Mugėje prekiaus pardavėjai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos.

2018 m. balandžio 21 d. pradžia 9.00 val. Galėsite įsigyti:

  • sėklų, sodinukų, vaismedžių, dekoratyvių augalų, margaspalvių našlaičių ir kitų gėlių
  • žemės ūkio produkcijos
  • dekoratyvinių naminių paukščių
  • augalų apsaugos ir priežiūros priemonių
  • tautodailininkų, liaudies meistrų darbų
  • žuvies ir gardžių mėsos gaminių
  • tautinio paveldo duonos, kermošiaus pyragų

 

Pramogos vaikams. Lankytojus linksmins Joniškio kultūros centro ir jo skyrių kolektyvai.

 

Informacija ir prekeivių registracija tel. (8-426) 6 13 45, mob. 8 687 33807,

el. p. mokykla@jzum.lt, Upytės g. 77, Joniškis