Baigėsi jaunųjų Lietuvos poetų „Raktažolės” konkursas

Penktadienį, balandžio 29 dieną Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijoje vyko finalinis 2022 metų Lietuvos mokinių jaunųjų poetų kūrybos konkursas „Raktažolė” ir įteikta dešimtoji Mažoji Pauliaus Širvio premija, paskelbti konkurso laimėtojai.

Iš daugiau kaip 60 jaunųjų kūrėjų, panorusių dalyvauti konkurse, vertinimo komisija, sudaryta iš   poetų Jurgitos Jasponytės ( komisijos pirmininkė), Gintarės Adomaitytės ir  Mariaus Buroko atrinko ir pakvietė į konkursą 15 pačių geriausių jaunųjų poetų.

Iš Joniškio žemės ūkio mokyklos buvo pakviestas 25Ž grupės mokinys, vienuoliktokas Jonas Bartaševičius, kurį konkursui ruošė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Reda Sinkevičienė.

Mokyklos direktorei  Juventai Jurgelienei leidus ir skyrus transportą vykti į taip toli organizuotą renginį, Jonui Bartaševičiui atsivėrė galimybė savo kurtus eilėraščius pirmą katrą pačiam paskaityti iš visos Lietuvos susirinkusiai klausytojų auditorijai.

Mokytoja Reda Sinkevičienė palinkėjo mokiniui sėkmingos pradžios, būti tvirtam apsisprendime kurti ir  kada nors išleisti savo kūrybos knygą bei nepamiršti, jog pirmasis jo debiutas vyko mokantis Joniškio žemės ūkio mokykloje ir „ Raktažolės“ konkurse Zarasuose, koplytėlėje prie čia augančio senojo Stelmužės ąžuolo.

Jaunasis poetas ir jo mokytoja grįžo apdovanoti padėkomis ir atminimo dovana.