Baigiamoji projekto LLIV-235 konferencija Joniškio žemės ūkio mokykloje

Gegužės 14 dieną Joniškio žemės ūkio mokykloje įvyko tarptautinė baigiamoji konferencija, skirta projekto „Integruotos praktinio mokymo bazės įrengimas statybininkams Joniškio ir Apguldės mokyklose“ rezultatų ir bendradarbiavimo rezultatams aptarti. Šio projekto dalyviai Joniškio žemės ūkio mokykla ir Dobelės rajono Apguldės profesinė mokykla. Projektas finansuojamas pagal Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą. Projekto tikslas – padidinti profesinio mokymo infrastruktūros prieinamumą modernizuojant mokymo bazes Joniškio ir Apguldės mokyklose. Per pastaruosius dvejus metus Joniškyje išdygo moderni dažymo ir betonavimo darbų laboratorija.

Siekiant gerosios patirties sklaidos projekte buvo numatytos dvi konferencijos: viena – Apguldėje, o kita – Joniškyje. Gegužės 13-ąją partneriai rinkosi Latvijoje, Apguldės profesinėje mokykloje, kur pristatyti rezultatai ir pasiekimai projekte iš Latvijos pusės. Konferencijoje dalyvavo daug svečių: iš Briuselio atvyko EP narės S. Kalnietės padėjėjas M. Spravniks, statybos įmonių „FAN“ ir „Knauf“ atstovai pristatė bendradarbiavimo su projekto partneriais naudą ir pasiektus rezultatus.

Baigiamojoje konferencijoje Joniškyje dalyvavo 200 žmonių: projekte dalyvavusių mokyklų mokiniai, mokytojai, projekto darbuotojai bei institucijų ir įmonių atstovai. Konferencijos metu pristatytos projekte nuveiktos veiklos, pasidžiaugta gerais rezultatais ir pasidalinta gerąja patirtimi. Konferencijos dalyviams pateikti ir informatyvūs pristatymai: „Projekto rezultatų ir pasiekimų Joniškio žemės ūkio mokykloje apžvalga“, kurį parengė projekto koordinatorius Malik Agamalijev, „Bendradarbiavimo rezultatų apžvalga iš Joniškio žemės ūkio mokyklos perspektyvos“, kurį pristatė mokyklos profesijos mokytojai Rūta Petraitienė ir Giedrius Samaitis. Taip pat atvykę svečiai skaitė pristatymus: „Projekto rezultatų ir pasiekimų apžvalga“ (R. Kuklierė iš projekto konsultantų įmonės EIP), „Bendradarbiavimo rezultatų apžvalga iš UAB „Grebėstas“ perspektyvos“ (darbų vykdytojas J. Rimkevičius), „Europinių projektų įgyvendinimas Joniškio mieste. Galimybės ir rezultatai“ pristatė Joniškio raj. savivaldybės ekonominės plėtros ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Rita Lelionienė.

Konferencijos metu pasidžiaugta, kad dveji darbo metai atnešė puikius materialinius, kultūrinius ir profesinius rezultatus. Be abejo, bendradarbiavimas nenutrūks ir po projekto, nes naujai sukurtose mokymo bazėse nuolat tobulinsis abiejų mokyklų mokiniai, o mokytojai turės puikias sąlygas keistis gerąja patirtimi su savo kolegomis. Joniškio žemės ūkio mokyklos direktoriaus Liudo Jonaičio išsakytos mintys, kad mokyklos tapo artimesnės ir viena kitai davė daug naudos, virto pažadu, jog dar ne vienas tarptautinis konkursas ir projektas jungs šias dvi pasienio profesines mokyklas.

Parengė projekto koordinatorius Malik Agamalijev

 

© 2022 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos