Floristikos būrelis

Būrelio nariai susipažįsta su augalų morfologija, jų panaudojimo galimybėmis floristikoje  nekenkiant gamtai. Susipažįsta su floristikos raida Lietuvoje ir pasaulyje, sužino naujausias mados tendencijas. Išmoksta įvairios floristikos dirbinių kūrimo technikos. Išmoksta paruošti augalinę medžiagą komponavimui įvairiais būdais (natūraliu džiovinimu, skeletavimu, džiovinimu karščiu, gligerinavimu ir t.t.). Pritaikant įgytas teorines žinias įvairiomis technikomis kuria floristines kompozicijas, puokštes ir kitokius floristinius dirbinius. Padaryti darbai keliauja į konkursus, parodas miesto ir mokyklos bibliotekoje, puošia mokyklos erdves, sceną.

Floristikos mados ir tendencijos kasmet keičiasi, įvedamos vis naujos netradicinės medžiagos, tokios kaip stiklas, keramika, putplastis, oda, siūlai, parafinas, vielos ir kt.

Būrelio metu mokinės daug dirba su antrinėmis žaliavomis: popieriumi ir kartonu. Iš šių medžiagų jau sukurtos kelios rūbų kolekcijos, kurios vis atnaujinamos ir pristatomos visuomenei konkursų ir įvairių renginių metu rajone, visoje respublikoje ir net užsienyje (Floristinių suknelių konkursas Taline).

Būrelio veikla priklauso ir nuo sezono. Rudenį  būrelio nariai iš savo sodų ir pamiškių renka  įvairiausias gamtines medžiagas, iš kurių kuriamos rudeniškos kompozicijos. Čia dominuoja lapai, vaisiai, uogos. Žiemą kuriamos žiemiškos kompozicijos, kurios džiugina šventiniu periodu – tai advento vainikai, stilizuotos Kalėdų eglutės, naujametinės kompozicijos, kurioms būdingos ryškios, blizgios medžiagos, žvakės, konkorėžiai, spygliuočių šakelės. Pavasarį norisi žalumos, todėl būrelio nariai prasprogdina įvairių šakelių, svogūninių augalų, išsiaugina želmenų – visa tai naudoja kurdami pavasarines, velykines kompozicijas.

Būrelio tikslas:

  • sudaryti sąlygas turiningai praleisti laisvalaikį;
  • suteikti galimybę kūrybai, saviraiškai;
  • ugdyti skonio supratimą, vaizduotę, pasitikėjimą savo jėgomis;
  • pažinti gamtą ir mokėti darniai, nesavanaudiškai naudoti jos išteklius;
  • įgyti floristinių gebėjimų.

Vadovas: vyr. mokytoja Rima Skirvainienė

Vieta: Technologijų mokymo centras. Dekoratyvinio apželdinimo technologijų klasė 17 kab

floristika

 

© 2022 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos