Būsimieji ūkininkai varžėsi Latvijoje

Praėjusią savaitę Vilcė (Latvijoje) vyko tarptautinės Latvijos artojų varžybos, kuriose dalyvavo 10 dalyvių. Lietuvai atstovavo Joniškio žemės ūkio mokyklos antro kurso Žemės ūkio gamybos verslo darbuotojai Modestas Galiauskas ir Modestas Garbenis. Mokinius ruošė traktorių vairavimo instruktorius Pranas Stripeikis.

Mokiniai varžėsi su suaugusiais ir itin patyrusiais Latvijos artojais tradicinių plūgų klasėje. Svečių teisėmis dalyvavę joniškiečiai arė mokyklos traktoriais, su dvikorpusiais ir trikorpusiais plūgais. Nuo pirmo kurso arimo varžybose dalyvaujantys mokiniai net ir profesionalų lygose skina laurus. M. Garbenis iškovojo trečią, o M. Galiauskas ketvirtą vietas.

Paklausus instruktoriaus, ko reikia, kad mūsų mokiniai iškovotų dar aukštesnes prizines vietas, P. Stripeikis atsakė: „neužtenka tik vieną – dvi savaites prieš konkursą mokytis arti. Reikia turėti polinkį technikai, greitai pajusti traktorių, jo technines galimybes. Taip pat atsikratyti baimės suarti pirmą vagą kreivai (taip sugadinant bendrą ploto vaizdą), bet ir kantrybės, atidumo – baigiant arti varžyboms skirtą plotą – paskutinėse vagose nepalikti nesuartų plotelių“.

JŽŪM informacija ir nuotrauka

© 2021 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos