Dalius – augalininkystės padalinio vadovas

Pakruojo krašte viena sėkmingiausiai gyvuojančių žemės ūkio bendrovių – Lygumų žemės ūkio bendrovė, vadovaujama Petro Ivanausko. Šioje žemės ūkio bendrovėje augalininkystės padalinio vadovo pareigas užima 2017 metų birželio pabaigoje Joniškio žemės ūkio mokyklos profesinio mokymo diplomą gavęs kvalifikuotas Žemės ūkio gamybos verslo darbuotojas Dalius Baltramiejūnas.

Lygumų ŽŪB vadovas P. Ivanauskas teigia: „Žemės ūkio specialistų labai trūksta, todėl mūsų ūkyje yra laukiami visi, kurie nori mokytis ir pamatyti tikrąjį žemdirbystės veidą. Džiaugiamės kiekvienu norinčiu praktikuotis, ir kaskart laukiame jaunimo, kuris būtų iniciatyvus, energingas ir, svarbiausia, norintis turimas žinias pritaikyti ūkio veikloje“. Turbūt dėl to vadovas D. Baltramiejūną ir pasikvietė į savo kvalifikuotų darbuotojų gretas. Dalius gali patikinti, kad geriausia reklama – iš lūpų į lūpas. Vaikinas vietinis, tačiau mokyklinę gamybinę praktiką atliko ne šioje bendrovėje, o po Joniškyje baigtų mokslų jį pasikvietė pabandyti.

Buvę mokytojai apie Dalių atsiliepia tik gerai. Jis norintis mokytis, atkaklus, darbštus, linksmas. Mokykloje vaikinui labiausiai patiko agronomijos pamokos. Nors Daliaus tėvai nėra žemdirbiai, vaikiną visuomet labai traukė žemės ūkis. „Nuo vaikystės matydavau kaimynų traktorius. Jie vis važinėdavo ir važinėdavo, tad turbūt ir pasėjo svajonę dirbti žemės ūkyje,“ – paaiškina savo pasirinkimą Dalius.

Lygumų bendrovė dirba apie 5700 hektarų žemės, augina grūdines kultūras, kukurūzus, rapsą. Tai vienas iš didžiausių Pakruojo rajono ūkių, kuriame dirba 110 darbuotojų. Dalius – jauniausias specialistas, atsakingas už sėklos ruošimą, grūdų pardavimą, sandėlio priežiūrą. Žiemą jis vadovauja penkiems darbuotojams, o vasarą būna ir dvidešimčiai, tad jo darbas reikalauja didelės atsakomybės, tačiau, nepaisant jauno amžiaus, Dalius su viskuo puikiai susitvarko.

Mokyklos bendruomenė didžiuojasi šauniu mokiniu ir linki sėkmės darbuose bei tvirtai įleisti šaknis Lygumų krašte.

JŽŪM informacija ir nuotraukos