Dalyvavome tarptautinėse arimo varžybose Estijoje

Rugsėjo 19-21 d. Estijoje, Olustverės paslaugų ir kaimo ekonomikos mokyklos laukuose vyko kasmetinis nacionalinis arimo konkursas. Varžybose meistriškumą demonstruoja geriausi jaunieji artojai iš vienuolikos Europos valstybių (Latvijos, Lietuvos, D. Britanijos, Vokietijos, Ukrainos, Prancūzijos, Baltarusijos, Slovakijos, Suomijos, Olandijos ) ir devyni mokiniai iš Estijos.

Lietuvai atstovavo Joniškio žemės ūkio mokyklos antro kurso Žemės ūkio gamybos verslo darbuotojo profesinio mokymo programos mokiniai Modestas Garbenis ir Modestas Galiauskas. Mokinius varžyboms ruošė traktorių vairavimo instruktorius Pranas Stripeikis. Į varžybas lydėjo profesijos mokytojas Deividas Rimkus.

Abu mokiniai yra antrakursiai ir savo konkursinius arimo įgūdžius tobulina jau antri metai. Estijoje arimo varžybos yra labai aukšto profesinio lygio, tad užimta 13 ir 15 vietos iš 34 galimų yra neblogas pasiekimas. Anot mokinius ruošusio instruktoriaus, treniruotis varžyboms buvo itin sunku, nes Lietuvos žemė yra labai sausa ir kieta. Sunku suarti tiesias vagas, kai plūgas taip sunkiai lenda į žemę. Visas mokinių pasiruošimas vyko Estijos laukuose. Tikimės, kad Modestas Galiauskas ir Modestas Garbenis dar ne kartą skins laurus Lietuvos ir tarptautinėse arimo varžybose.

JŽŪM informacija ir nuotraukos

© 2020 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos