Dalyvavome tarptautinėse arimo varžybose Estijoje

Rugsėjo 18-20 d. Estijoje, Olustverės paslaugų ir kaimo ekonomikos mokyklos laukuose vyko kasmetinis nacionalinis arimo konkursas. Varžybose meistriškumą demonstruoja geriausi jaunieji artojai: dalyvavo 19 Europos valstybių (Latvija, Lietuva, D. Britanija, Vokietija, Liuksemburgas, Ukraina, Prancūzija, Austrija, Slovėnija) ir 9 Estijos mokinių komandos.

Lietuvai atstovavo Joniškio žemės ūkio mokyklos pirmo kurso Žemės ūkio gamybos verslo darbuotojo profesinio mokymo programos mokiniai Modestas Garbenis ir Modestas Galiauskas. Mokinius varžyboms ruošė traktorių vairavimo instruktorius Pranas Stripeikis.

Anot instruktoriaus, ruoštis varžyboms buvo itin sunku, nes Lietuvos žemė yra labai sausa ir kieta. „Mes tik pratinomės prie traktoriaus. Sunku suarti tiesias vagas, kai plūgas taip sunkiai lenda į žemę. Visas mokinių pasiruošimas vyko Estijos laukuose,“ – kalbėjo P. Stripeikis. Abu mokiniai yra pirmakursiai. Jie tik kelias savaites mokosi Joniškio ŽŪM, o jau turėjo garbę atstovauti Lietuvą ir Joniškį Europoje. Tai didelė atsakomybė ir įgyta neįkainojama patirtis. Tikimės, kad Modestas Galiauskas, atėjęs iš Pakruojo r. Žeimelio gimnazijos, ir Modestas Garbenis (Kelmės r. Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazija) dar ne kartą skins laurus arimo varžybose.

JŽŪM informacija ir nuotraukos