Darbštus ruduo su Tautinio paveldo gamybos technologijų mokymais

Šių metų rudenį Šiaulių apskrities gyventojams buvo siūloma pasitobulinti kursuose, kurie organizuojami pagal projektą „Tautnio paveldo gamybos technologijų mokymas“. Joniškio žemės ūkio mokykloje vyko teoriniai užsiėmimai, o pasisemti praktinių įgūdžių kursantai buvo vežami pas Tautinio paveldo sertifikuotus meistrus.

ugsėjo mėnesį joniškiečiai ir kitų rajonų gyventojai rinkosi į „Tradicinės žolininkystės produktai ir jų ruošimo būdai: paprogramė – „Žolininkystės tradicijos, produktai ir jų naudojimo perspektyvos“ ir „Grūdų malimo tradicinės technologijos“ mokymus. Važiavome pas J. Balvočiūtę į Mažeikių rajoną ir pas Vitaliją Plučienę į Ramygalos malūną.

Spalio mėnesį buvo organizuojami kursai norintiems susipažinti su „Mėsos apdirbimo, apdorojimo, perdirbimo tradicinėmis technologijomis“. Buvo renkamos dvi grupės ir 45 kursantams teko galimybė apsilankyti UAB Kanrugėlė įmonėje, kuri turi tautinio paveldo gamintojo sertifikatą, ten kursantai stebėjo mėsos apdirbimo ir gaminimo technologijas, ragavo gaminius pagamintus laikantis aukščiausių standartų. Tą patį mėnesį dar kartą keliavome į Ramygalą ir pas J. Balvočiūtę, bet su kita tema – „Tautinio paveldo senosios augalų veislės ir jų tradicinės auginimo technologijos“. Dar kartą teko įsitikinti P. Jadvygos nuoširdžiu darbu ir profesionalumu, tai žmogus mylintis savo darbą, o kursantai turėjo galimybę susipažinti su jos džiovintų augalų kolekcija.

Darbštus ir lapkritis pasitaikė šiais metais, du kartus kursantai buvo vežami į Baisogala, ten lankytasi Lietuvos gyvulininkystės institute. Temos „Tautinio paveldo senosios gyvulių ir paukščių veislės bei jų tradicinės auginimo technologijos“ kursantai liko sužavėti instituto darbuotojų entuziazmu ir energija, o pamatyti gyvūnai ir išgirstos naujienos apie gyvūnų genetiką tikrai paliko jiems didžiulį įspūdį.

Viso per šiuos rudeninius mokymus pasitobulino 114 asmenų. Taigi apibendrinant galima teigti, kad visiems kurie apsilankė mokymuose buvo įdomu ir naudinga. Žmonės bendraudami su kompetentingais dėstytojais ir besidalindami asmeninėmis patirtimis tikrai tobulėjo ir po kursų dėkojo už suteiktas galimybes pamatyti ir išgirsti tiek daug naujovių apie mūsų šalies tradicijas ir paveldą.