Direktoriaus sumanymai Joniškio miestui

 

Kažkada, kai Joniškyje buvo 5 pagrindinės gatvės, kiekvieną iš jų žymėjo mūrinės, jėzuitų statytos koplytėlės. Kaip teigia Joniškio žemės ūkio direktorius Liudas Jonaitis, jos buvo tarsi miesto riboženkliai. Dvaro gatvės – Šv. Stanislovo, Upytės gatvė turėjo Šv. Martinjono koplyčią, Šiaulių gatvė turėjo šv. Onos koplyčią. Artimiausiu metu ši istorinė atmintis vėl turėtų atgimti.

Birželio 6-16 dienomis Joniškyje devintąjį kartą organizuojamas pleneras turėtų vėl suburti geriausius šalies drožėjus. Šio plenero metu turėtų būti išdrožtos medinės skulptūros.

„Savivaldybės architektė jau yra surinkusi informaciją apie tas vietas, kuriose stovėjo mūrinės skulptūros, jų vietoje turėtų būti pastatytos plenero metu išdrožtos skulptūros“, – teigia idėjos sumanytojas ir iniciatorius, Joniškio žemės ūkio direktorius Liudas Jonaitis. Joniškio miesto šventės metu planuoja surengti ir šių koplytėlių pristatymą bei atidarymą. Minėta idėja – ne vienintelė, kurią L. Jonaitis ruošiasi įgyvendinti Joniškyje.

„Turbūt prieš 115 metų, kai Joniškyje buvo statoma bažnyčia, buvo paliktos angos laikrodžiams. Ruošiu galimybių studiją, ieškodamas galimybės kaip į šias angas įdėti laikrodį“, – atskleidžia L. Jonaitis.

Šiemet, kai Joniškis pažymi 400 metų jubiliejų, kada buvo suteiktos Magdeburgo teisės, Joniškio bažnyčia mini 115-ąjį jubiliejų, o parapija sutinka 480-ąjį gimtadienį, L. Jonaičiui atrodo itin svarbu įgyvendinti tai, kas nebuvo įgyvendinta savo laiku. Viliamasi, kad laikrodžiai bus sukurti šiemet arba kitais metais, bus ieškoma rėmėjų.

Etaplius.lt informacija