Dviejų savaičių praktika Suomijoje

Balandžio 1 – 16 dienomis 9 mokyklos mokiniai (Karolis Perminas, Sigitas Razminas, Matas Kakčiukas, Žilvinas Balsys, Arnas Norkus, Viktorija Trumpytė, Andželika Kriščiūnaitė, Ugnė Stonytė bei Ineta Cesevičiūtė) atliko praktiką pagal ERASMUS+ Leonardo da Vinci programos 1 pagrindinio veiksmo projektą „Praktinių kompetencijų įgyjimas būsimiems ūkininkams užsienyje“ (NR. 2015-1-LT01-KA102-013159). Projekto dalyviai dvi savaites praleido Suomijos ūkiuose, kur įgijo specifinių praktinių įgūdžių žemės ūkyje.

Praktika tarptautinėje aplinkoje praplėtė mokinių akiratį, jie išmoko labiau pasitikėti savo jėgomis, būti savarankiškais, veikliais ir atsakingais, norinčiais ir gebančiais nuolat mokytis. Mokiniai patobulino ir kalbinę kompetenciją: praktiškai panaudojo ir patobulino anglų kalbos žinias bei pramoko pagrindinių suomiškų frazių.

Visi projekto dalyviai pirmą kartą lankėsi Suomijoje, tad jų akims neįprastas vaizdas buvo matyti tiek daug miškų, pamiškėse besiganančių Kalėdų senelio elnių (kaip suomiai vadina šiuos gyvūnus) ir raudonai dažytų namų kaimuose ir vienkiemiuose. Taip pat tokiuose projektuose itin svarbus neoficialus bendravimas. Su suomiais mokiniais kartu vakarojo žaidimų kambaryje, dalyvavo tikroje suomiškoje vakarienėje pas projektų vadovę namuose. Net apsipirkimas svečioje šalyje kelia naujus iššūkius. Taip pat buvo lankomasi nacionaliniame parke, kur buvo klampota per sniegą vaizdinga ežero pakrante. Važinėta su arklio traukiama karieta, išbandytas ir jodinėjimas. Dalyviai lankėsi ir Kokolos mieste, apžiūrėjo vietines įžymybes. O kaip gi Suomija be saunos. Tad buvo išbandytas ir šis itin suomių vertinimas malonumas.

Dalyviai paruoš PowerPoint pristatymus apie vykdytas veiklas ir įspūdžius patirtus Suomijoje bei pristatys projekto baigiamojo renginio metu. Šiuo metu dalyviai rengia ir pranešimus įvairiomis temomis, kad sustiprintų savo žinias ir pasidalintų su kitais, kurie vėliau bus sudėti į galutinį projekto produktą – CD.

Įgyti įgūdžiai padės mokiniams būti konkurencingiems Europos darbo rinkoje.

Informaciją parengė projektų vadovė Gražina Kaikarienė

Nuotraukos iš projekto dalyvių asmeninio archyvo