Edukacinė aviacijos pamoka

Ilgą laiką žmonės galvojo, kad jie gali pakilti į dangų ir skristi tik kopijuodami paukščius, tačiau visos pastangos sukonstruoti kažką panašaus į paukščio sparnus – nebuvo sėkmingos. Daug drąsuolių, prisitaisiusių sparnus ir bandžiusių šokti nuo uolų ir bokštų, žuvo. Galų gale kažkam šovė mintis, jog skrydžiui turima naudoti ne raumenis, o mašinas. Praėjo šimtai metų, kol amžina žmogaus svajonė skraidyti išsipildė. Tad jau devynioliktą kartą gruodžio 7 dieną galima minėti Tarptautinę civilinės aviacijos dieną.

Joniškio žemės ūkio mokyklos pirmos ir antros gimnazinės klasės mokiniai ir fizikos mokytoja metodininkė Daina Rudienė dalyvavo edukacinėje pamokoje „Aviacijos dienos minėjimas“. Pamokos pagrindinis uždavinys buvo sukurti ryšį tarp fizikos ir aviacijos bei skleisti gamtos ir technikos žinias.

Edukacinei pamokai buvo paruoštas eilėraštis apie skraidymą, pranešimas apie lėktuvus bei skrydį per Atlantą (1g mokinys Rigobertas Lapeika ir 2g mokinys Dovydas Kirna). Visų susidomėjimą sukėlė mokyklos darbuotojo Renato Valiuko pristatytas skraidantis objektas – dronas. Mokiniai ne tik sulaukė atsakymų į savo klausimus, kaip toks aparatas gali pakilti į orą ir kuo jis gali būti naudingas, bet ir matė kaip dronas atsiplėšia nuo grindų ir skrenda.

Vėliau abi klasės atliko užduotis: atsakinėjo į viktorinos klausimus, iš bet kaip išbarstytų skiemenų sudėjo žodžius apie aviaciją. O kokia pamoka be vertinimo ir refleksijos? Vyko apibendrinimas: įvertintas mokinių aktyvus dalyvavimas, išradingumas, tikslumas, žinios.

Kviečiame ir jus pasitikrinti savo žinias:

1. Kur įkurtas Lietuvos aviacijos muziejus?

a) Vilniuje

b) Kaune

c) Prienuose

2. Ką reiškia žodis „aviacija“?

a) lėktuvai ir sraigtasparniai

b) balionai ir sklandytuvai

c) oro balionai

3. Kodėl pakyla lėktuvai?

a) dėl žemės traukos

b) dėl keliamosios jėgos

c) dėl trinties

 

Parengė mokytoja metodininkė Daina Rudienė

Nuotraukos Roberto Valančiaus

 

Atsakymai: 1. B; 2. A; 3. D.