Europos dieną pasitinkant

Europos diena – gegužės 9-oji – tradiciškai sutinkama šventiniais renginiais, neretai ir visa savaitė yra paskiriama tarptautinei šventei, simbolizuojančiai Europos taiką ir vienybę.

Kodėl būtent ši diena yra minima? 1950 metų gegužės 9 dieną Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robert Schuman pakvietė Prancūziją, Vokietiją ir kitas Europos šalis suvienyti sunkiąją, svarbiausią karo pramonę – anglies ir plieno gamybą. Siūlymas laikomas dabartinės Europos Sąjungos užuomazga, o oficialiai 1985 m. Europos Sąjungos vadovų aukščiausiojo lygio susitikime Milane buvo nuspręsta gegužės 9 d. švęsti kaip taikos, Europos dieną.

Joniškio žemės ūkio mokykloje gegužės 4-7 dienomis vyko renginiai, skirti Europos dienai. Renginių įvairumu ir organizavimo rūpinosi mokytojos Irena Grigencienė ir Gažina Kaikarienė. Joms talkino profesijos mokytojas Virginijus Norvilas ir kompiuterinio projektavimo operatoriaus mokymo programos mokiniai.

Pirmąją dieną mokinius ir darbuotojus pasitiko informaciniai stendai apie Europos šalis, dalinamas simbolis – maža Europos vėliava. Per pertraukas skambėjo įvairių šalių muzika, televizijos ekrane keitėsi skirtingų šalių tradiciniai šokiai. Daug dėmesio susilaukė žaidimas – konkursas „Atspėk kur lankėsi JŽŪM mokiniai“. Iš penkiolika nuotraukų reikėjo įvardint, į kokias šalis mokiniai buvo išvykę pagal įvairias mainų programas.

Gegužės 5-ąją istorijos kabinete duris atvėrė ir po visą mokyklą skanų kvapą paskleidė įvairių šalių virtuvės kavinė. Mokiniai ir auklėtojai gamino ir mokyklos bendruomenei pristatė tradicinius Europos šalių patiekalus. Italija neįsivaizduojama be dieviško skonio picos. Kipras garsėja keptais sūriais, Prancūzija – ilgaisiais batonais, Lietuva – kaimišku bulvių kugeliu. Vieną dieną veikusioje kavinėje spėjo apsilankyti  ne tik mokyklos direktorius Liudas Jonaitis, bet ir Joniškio rajono savivaldybės vicemerė Vaida Aleknavičienė.

Trečiąją dieną pasitikome su svečiais iš Mindaugių ir Kriukų pagrindinių mokyklų. Mindaugių komandą atlydėjo istorijos mokytojos Dalia Baltramaitienė, kriukiečius – Rita Ivaškevičienė. Keturios komandos dalyvavo viktorinoje „Pažink Europą linksmai“. Joniškiečių 1g ir jungtinė I kurso komandos bei svečiai varžėsi: kokios šalies tautinis šokis ar tradicinis valgis demonstruojamas. Reikėjo įvardinti penkias priežastis, kodėl Europoje gyventi gera. Ne visos komandos iš melodijos atpažino Europos himną. Organizatorės pasirūpino, kad viktorinoje visi įsivertintų žinias apie Europą, o varžytuvės būtų įdomios ir naudingos kiekvienam.

Savaitės renginių maratoną užbaigė šeštą kartą Lietuvoje vykęs Europos egzaminas, kuriame aktyviai dalyvavo ir žemės ūkio mokyklos mokiniai.

JŽŪM informacija ir nuotraukos

© 2022 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos