Europos kalbų savaitė

Rugsėjį Joniškio žemės ūkio mokykloje, ko gero, galėtume pavadinti kalbininkų mėnesiu. Tai ir raštingiausio pirmakursio konkursas (organizatorė mokytoja Reda Sinkevičienė), ir vertėjų konkursas, ir dainų apie medžius dainavimo konkursas (mokytoja Jolanta Kievišienė), ir Europos kalbų dienos renginiai.

Šiais metais atkreipti mokyklos bendruomenės dėmesį į kalbų mokėjimo svarbą buvo skirta visa savaitė – vyko integruotos pamokos, kurias trumpai galima pavadinti ,,Išgirskim plakant medžio širdį“. Kalbą pasiūlyta įsivaizduoti kaip medį, kuris turi šaknis, šakas, leidžia naujus ūglius arba nesaugomas sunyksta.

Visą savaitę mokyklos bibliotekoje veikė unikali medžio drožėjo Petro Jonaičio darbų paroda. Buvo eksponuojami namų apyvokos dirbiniai, mediniai indai, puošybai tinkantys drožiniai, o darbų autorius mielai sutiko dalyvauti pamokose. Profesijos mokytojos Daiva Mažeikienė, Nijolė Gedraitienė su savo mokiniais surengė stalo serviravimo pamokas, žemaitiškų patiekalų degustaciją. Kadangi mokytoja N. Gedraitienė yra žemaitė, visus pradžiugino jos deklamuojamas šmaikštus tekstas apie nevykėlį įsimylėjusį žemaitį. Taip buvo atkreiptas dėmesys į žemaičių tarmę ir Žemaitijos kultūrai skirtus metus. Mokytoja Jūratė Jarmakaitė mankštino mokinių liežuvius angliškomis greitakalbėmis. Jos vadovaujami mokiniai į anglų kalbą vertė medžio dirbinių pavadinimus, juos atspausdino, išmoko medžius pavadinti angliškai. Buvo imamas interviu iš medžio drožėjo, bandoma reklamuoti gaminį. Tai, ko gero, buvo sunkiausia užduotis mokiniams. O mokyklos parką reklamavo mokytojo RobertoValančiaus su mokiniais parengtas stendinis pranešimas. Jame keliomis kalbomis aprašyti parke augantys medžiai, patalpintos jų nuotraukos. Tai puiki mokomoji priemonė ir saviškiams, ir atvykstantiems paviešėti svečiams iš užsienio. Mokyklos bibliotekininkė Neringa Kairienė talkino mokytojams pristatydama leidinių apie kuriančius Joniškio krašto žmones parodėlę. Jų, pasirodo, tikrai nemažai. Buvo eksponuojami bibliotekoje esantys žodynai, atliekamos kalbinės užduotys. Dešimtokai pagal abėcėlę dėliojo medžio drožėjo atvežtus retos medienos pavyzdžių pavadinimus, galvojo vardą medžio, kurio pavadinimo net pats meistras nežino, mokėsi rašyti atsiliepimą apie parodą. Visą savaitę mokiniai galėjo grožėtis į virtualią erdvę perkeltomis mokytojos Gražinos Kaikarienės nuotraukomis – o jose mokyklos parko medžiai visais metų laikais. Kas ir kaip vyko, nuolat fiksavo fotografai iš 1M grupės, vadovaujami mokytojos Ramutės Liucvaikienės.

Medžio drožėjui buvo įteiktas albumas su renginio nuotraukomis. Parodą spėjo aplankyti ir seimo narys Liudas Jonaitis, kuris nuoširdžiai padėkojo savo bendrapavardžiui Petrui Jonaičiui, apie kurio talentą sužinojo iš parodos.

Savaitė nepraėjo veltui. Pasidžiaugta ne tik dirbiniais, bet ir žmogaus atkaklumu praskaidrinti savo kasdienybę kūryba. Petras Jonaitis padovanojo 26 medienos pavyzdžius, kuriuos bus galima panaudoti mokant dendrologijos ir statybos darbų. Mokytojos D. Mažeikienė ir N. Gedraitienė jau susitarė su meistru apsilankyti jo sodyboje kartu su mokiniais ir pasiskolinti jo pagamintų medinių indų technologijų egzaminui. Sėkmingai buvo panaudotos ir bibliotekos erdvės, nes pamokos vyko čia, o bibliotekininkė užsukusiems per pertraukas ar laisvas pamokas lankytojams pasakojo apie parodą. Medžio darbų parodai apipavidalinti buvo panaudotos 17G mokinių (mokytoja Rima Skirvainienė) šukuotų meldų rištos kompozicijos. Ir medžio darbų parodą, ir mokinių eksponatus galėjo pamatyti į mugę ,,AgroJoniškis 2019“ atvykę lankytojai.

Informaciją parengė Nijolė Vaičiulytė – Mykolaitienė

Nuotraukos iš JŽŪM archyvo

© 2020 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos