Gėlių kompozicijų – kilimų konkursas „Žiedų valdovai 2021“

     Pakruojo dvaras savaitgalį sužydo gėlių kilimais – vyko konkursas ,,Žiedų valdovai 2021,,. Nuo ankstyvo šeštadienio ryto į Pakruojo dvarą rinkosi komandos iš visos Lietuvos išlaisvinti savo fantaziją kuriant gėlių kompozicijas – kilimus konkurse ,,Žiedų valdovai,,. Dalyvių suvažiavo tikrai gausiai –  beveik trisdešimt komandų. Dvaro lankytojai visą dieną galėjo stebėti, kaip prieš jų akis gimsta meno kūriniai iš įvairių gėlių ir gamtoje randamų medžiagų. Šių metų konkurso tema –  meilės tema, įsimylėję – lyg pamišę būtų, jų smegenys nerimsta, o  vaizduotė – stipresnė visados už šaltą protą. Po daugiau nei pusdienio po karšta vasaros saule buvo sukurta bene trisdešimt įspūdingų kompozicijų iš gėlių. Baigus ilgas diskusijas, komisija, kurią sudarė žinomas fotografas Vladas Ščiavinskas, VU Šiaulių akademijos botanikos sodo kraštovaizdžio dizainerė Žydrūnė Valainytė, Lietuvos gėlininkų asociacijos pirmininkė Daiva Gasiūnienė, o pirmininkavo floristė, floristikos mokytoja Natalija Učvatova, nusprendė, kad šiemet įspūdingiausią gėlių kompoziciją – kilimą sukūrė komanda,,Glamour gėlės,,, antra vieta atiteko komandai, pasivadinusiai ,,Šermukšnėlė,,, o trečia vieta skirta vienai iš dviejų ,,Joniškio žemės ūkio mokyklos,, komandų ir jų kompozicijai pavadinimu ,,Meilės pinklės‘‘.

     Taip pat buvo išskirtos ir dar kelios nominacijos, tokios kaip, Žiūrovų simpatijų, Dvariškiausios gėlių kompozicijos, Magiškiausios, Elegantiškiausios ir net Erotiškiausios. Pirmosios vietos buvo apdovanotos piniginiais prizais, nominuotiesiems įteiktos specialios dovanos ir galiausiai visi dalyvavavusieji apdovanoti pakvietimais į artėjantį gėlių festivalį. Pirmosios vietos laimėtojai, komanda „Glamour gėlės“ su Nerijumi Navicku priešakyje džiaugiasi pergale: „Pakruojo dvaro rengiamuose floristikos konkursuose dalyvaujame jau ne pirmą sykį ir džiaugiamės pagaliau pasiekta pergale. Praeitais metais tame pačiame konkurse likome antri. Šiemet savo kompozicijoje, vaizduodami žemės reljefą, pabudintą meilės, naudojome ne tik gėles, bet ir lapines daržoves, kurios spalvingumu nenusileidžia gėlėms. Kaip matome, pasirinktas idėjos įgyvendinimas pasiteisino“. Šia vasarą Pakruojo dvaras ir vėl taps gėlėčiausia vieta ne tik Lietuvoje, tačiau ir Baltijos šalyse. Gėlių festivalyje „III Vasarvidžio nakties sapnas“ lankytojų lauks milijonai gėlių žiedų, naujos, geriausių floristikos meistrų ir skulptorių kurtos kompozicijos-skulptūros, dar nematytos erdvės ir unikalios patirtys visai šeimai. Gėlių festivalio atidarymas – jau liepos 3 dieną.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/per-lietuva/pakruojo-dvaras-savaitgali-suzydo-geliu-kilimais-vyko-konkursas-ziedu-valdovai-2021-642-1523552?copied.

© 2022 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos