Įgyk profesiją, nors mokaisi ir kitoje mokykloje

Arba tiesiog pasimatuok profesiją, kad lengviau apsispręstum dėl tolimesnio kelio baigus mokyklą – kur ir ką toliau mokytis, studijuoti, o gal dirbti pagal įgytą profesiją. Nuo rugsėjo 1 d. pagrindinių mokyklų ir gimnazijų 9-12 klasių mokiniai turi galimybę pasimokyti artimiausioje profesinėje mokykloje.

Registracija vyksta LAMA BPO sistemoje adresu https://profesinis.lamabpo.lt/ nuo gegužės 20 d. iki rugpjūčio 26 d. Ko bus galima mokytis? Architektūros ir statybos, gamybos ir perdirbimo, inžinerijos, kompiuterijos, meno, paslaugų asmenims, saugos paslaugų, socialinių paslaugų, sveikatos priežiūros, transporto paslaugų, verslo ir administravimo, žemės ūkio, miškininkystės, žuvininkystės ir kitų sričių profesijų. Joniškio žemės ūkio mokykla siūlo šių sričių modulius:

Inžinerija ir inžinerinės profesijos:

  • Bendrieji mechaniko darbai (10 kreditų)

Žemės ūkis:

  • Mažosios architektūros įrengimas ir priežiūra (10 kreditų)
  • Želdynų įrengimas ir priežiūra (10 kreditų)

Informacijos ir ryšio technologijos:

  • Kompiuterinė grafika (5 kreditai)
  • Garso technologijos (5 kreditai)
  • Grafinis dizainas (5 kreditai)

Kaip bus galima suderinti mokymąsi bendrojo ugdymo mokykloje ir profesinėje mokykloje? Kartu su savo bendrojo ugdymo mokykla ir profesine mokykla susidarysi individualų mokymosi planą, kad būtų neviršytas maksimalus savaitinis 35 pamokų skaičius. Abi mokyklos bendradarbiaudamos derins  tau palankų pamokų tvarkaraštį.

Kaip vyks mokymas profesinėje mokykloje? Bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai mokysis kiek kitaip negu profesinių mokyklų auklėtiniai. Taigi galėsi rinktis tik dalį programos, t.y., vieną atskirą modulį, ir kurį laiką mokytis pagal jį. Pasirinkęs vieną modulį profesinėje mokykloje per savaitę vidutiniškai galėsi turėti nuo 3 iki 6 pamokų. Mokymasis truktų nuo vienerių iki dvejų metų. Dažnu atveju, teorinės pamokos vyks nuotoliniu būdu MOODLE sistemoje.

Ar galėsiu gauti profesijos diplomą ir eiti dirbti? Baigęs modulį, gausi įgytą kompetenciją patvirtinantį pažymėjimą. Jis leis užsiimti atitinkama veikla. Taip pat  galėsi tęsti mokslus ir baigti visus modulius, t.y. įgyti profesiją patvirtinantį diplomą.

Daugiau informacijos https://profesijamokykloje.lt/ arba susisiek su mumis per FB (susirask Joniškio žemės ūkio mokykla), telefonais (8 426) 613 45, 8 687 338 07 ar el. paštu mokykla@jzum.lt

© 2020 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos