Inga ir Vygantas – raštingiausi pirmakursiai

Naujuosius mokslo metus mokykloje pradėjome renginiu, skirtu Tarptautinei Raštingumo dienai, kurią pasaulis švenčia rugsėjo 8-ąją. 

Raštingumo skatinimas visuomenėje laikomas svarbiu, nes ne tik Lietuvoje raštingumo lygis yra gerokai smuktelėjęs. Menkstantį mokinių raštingumą lemia visuomenėje vyraujančios neigiamos kalbinės nuostatos, menka motyvacija mokytis lietuvių kalbos, nepalanki bendroji kalbinė aplinka (smuktelėjęs viešosios kalbos lygis), sumenkęs vaikų skaitymo lygis ir kitos priežastys. Nors kompiuteriškai esame raštinga visuomenė, tačiau iš vidaus rašto pagrindai silpsta. Dažnai jau ne tik mokinių yra rašoma šveplai, be nosinių raidžių, tikrinius daiktavardžius linkstama rašyti iš mažosios raidės…

Pirmo kurso mokiniai šiemet tradiciškai dalyvavo lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Redos Sinkevičienės organizuotame „Raštingiausio pirmakursio“ konkurse – rašė diktantą apie raštingumą 21 amžiuje. Per kelis dešimtmečius, mokytojos teigimu, mokinių gebėjimas lietuviškai reikšti mintis, pasakyti esmę, logiškai mąstyti ir, žinoma, be klaidų rašyti, sumenko. Diktante padaromų klaidų kiekis kasmet tik didėja. Lietuvių kalba – viena sunkesnių pasaulio kalbų, tad nenuostabu, kad jos turtingas žodynas turi ir tokių žodžių, kuriuos vartojame ne kasdien. Tad klaidų gali padaryti ir raštingiausieji.

Raštingiausia pirmakurse šiais metais tapo 12B grupės mokinė Inga Andziulytė. Ne ką prasčiau diktantą parašė ir Vygantas Pocius iš 21S grupės. Mokykla šiems abiems mokiniams skyrė dovanas.

Dėkojame visiems. Lauksime ir kitąmet.

Informacija ir nuotraukos Redos Sinkevičienės

© 2020 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos