Iš Jelgavos joniškietės grįžo su apdovanojimais

Rugsėjo 14-15 dienomis Latvijos žemės ūkio universitete, Jelgavos pilyje, vyko tarptautinis floristų konkursas Rudens. Ziedi. Baroks. Išskirtinė renginio vieta ir pats pavadinimas sufleruoja apie erdvės, estetikos, istorijos ir floristikos harmoniją. Konkurso dalyvių floristiniai darbai buvo skirti 275 metų Jelgavos pilies ir 150 metų Latvijos žemės ūkio universiteto jubiliejams.

                      Joniškio žemės ūkio mokyklos mokytojos Rima Skirvainienė ir Liudmila Michailova tokiems renginiams ir progoms – kai gali kitus pamatyti ir save parodyti, pabendrauti su profesionalais, pasisemti gerosios patirties – nelieka abejingos.

                      Mokytojos į  Latvijos floristų asociacijos organizuojamą renginį vyko drauge su dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojo specialybę studijuojančiomis Viktorija Visockaite ir Sigita Gedminaite. Merginos atliko po dvi konkursines užduotis tema Осении партии ( Autumn party): rišo puokštę ir iš pateiktų  augalų, komponavo rudenines kompozicijas.

                      Mokytoja R.Skirvainienė nerimavo, kad antrakursės dar ne visus mokomuosius dalykus yra gerai įsisavinusios, tačiau  mokinių gebėjimai pranoko visus lūkesčius – V.Visockaitė pelnė antrąją vietą, o S.Gedminaitė – trečiąją. Ne veltui mokinės su užsidegimu ruošėsi konkursui ir patikino, kad tikrai nori jame dalyvauti.

                      Anot R.Skirvainienės, šis konkursas buvo puikiai suorganizuotas, rodomas didžiulis dėmesys ir pagarba kiekvienam dalyviui, darbai įvertinti objektyviai, jauki atmosfera, barokinė muzika, šventinė nuotaika lydėjo visą savaitgalį. Gausūs prizinių vietų apdovanojimai taip pat kėlė nuostabą, mokytoja įsitikinusi, kad ir tai yra svarbi mokinių motyvacijos tobulėti dalis. Buvo džiugu dar kartelį susitikti su Latvijos profesionalia floriste, floristikos paskaitas daugelyje šalių skaitančia, vertinimo komisijų nare Aja Žagarina. R.Skirvainienės, L.Michailovos ir A.Žagarinos pažintis užsimezgė Ventspilyje vykstančiuose floristinių kilimų konkursuose.

                      Ir šią vasarą mokytojos su moksleivėmis buvo Ventspilyje. Arnelija Valuntonytė, Monika Katinaitė ir Diana Girdžiūtė kūrė floristinį kilimą tema Fortus vinda, skirtą Ventos uosto jubiliejui. Joniškietėms buvo skirta tryliktoji vieta už originalų ir kruopštumo reikalaujantį  kilimą iš žirnio augalo ūselių, daugelis žiūrovų taip ir neatspėjo, kokia tai medžiaga. Mokytoja R.Skirvainienė sako, kad ir trylikta vieta iš keturiasdešimt galimų yra aukštas pasiekimas tokio lygio konkurse. Žinojimas, kad gretutinė – dvylikta –  vieta skiriama profesionaliam floristui, puikiausias aukšto mūsų darbų lygio, įgytos profesinės patirties ir nuolatinio tobulėjimo įrodymas.

Rita Bulienė

© 2022 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos