Iš senų knygų – knygų skulptūros

Namuose besikaupiančios knygos ilgainiui ima tik rinkti dulkes ir užimti vietą – jei ne lentynose ir kambariuose, tai sandėliuke arba palėpėje. Jas galima bandyti išmainyti, už kelis litus parduoti naudotų knygų knygynams, dovanoti bibliotekoms, tačiau, jei turimos knygos nėra labai vertingos arba, atvirkščiai, per daug mielos širdžiai, kad su jomis visiškai atsisveikintumėte, iš jų galima sukurti ne vieną naudingą daiktą.

 Reikia mėgti rankdarbius nuo mažumės, kad užsiimti knygų skulptūrų kūrimu. Senos knygos gali virsti įvairiausiomis žvakidėmis, vazomis, angelais ar Kalėdų eglutėmis. Iš senų knygų turime visi galimybę pasidaryti puošmeną ir be jokių išlaidų.

Tiems, kurie patys bandys pasidaryti knygų skulptūrų, patariama rinktis ne plonesnę nei 200 puslapių knygą. Ir svarbu atkreipti dėmesį, kad puslapiai lengvai lankstytųsi. Knygos formatą reikėtų rinktis pagal dirbinį. Pavyzdžiui, aukštai, siaurai žvakidei labiau tiks siauro formato knyga. Didelei vazai reikėtų ir atitinkamo formato knygos. Na, o ežiukas gali būti ir didesnis, ir mažesnis. Be to, reikalui esant didesnę knygą galima „sumažinti“ žirklėmis.

Neišmeskite senų knygų, imkitės malonaus užsiėmimo – skulptūrų kūrimo.

Mes vieną vakarą  bendrabutyje išmėginome šią įdomią, bet ir sunkią techniką.

 

© 2022 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos