„Įsileiskim į širdį Kalėdų laukimą“

Gruodžio 6 dieną Joniškio žemės ūkio mokykloje vyko floristinių darbų konkursas „Įsileiskim į širdį Kalėdų laukimą“, kuriame dalyvavo Joniškio mokyklų dešimtokai ir komanda iš Šiaulių sanatorinės mokyklos. Tokia iniciatyva – artėjant didžiosioms metų šventėms, burti mokyklų jaunuosius floristus – žemės ūkio mokyklos profesijos mokytoją Rimą Skirvainienę paskatino Europos komisijos iniciatyva – Europos profesinių gebėjimų savaitė. Šiuo konkursu organizatoriai prisijungė prie minėtos iniciatyvos ir dalyvius supažindino su dekoratyvinio apželdintojo, floristo specialybe. Mokytoja R. Skirvainienė pasidalino darbo patirtimi, savo auklėtiniams suteikė galimybę pabūti mokytojos vietoje, konkurso dalyviams pristatė floristinių žaisliukų gaminimo ypatybes, o mokinius lydėjusiems mokytojams pravedė praktinį seminarą ,,Parafino panaudojimo galimybės floristikoje“.

Kiekvienas – tiek mokinys, tiek mokytojas – atrado savo talentą, ką ir skelbė iniciatyvos šūkis – „Atrask savo talentą!” Darbai kalba patys už save – nuo mielo šiaudinio elniuko, kruopščiai suklijuotų, teisingai panaudotų žolelių ir šakelių, akiai mielų spalvų eglutės žaisliukų iki prabanga dvelkiančių parafininių vainikų-žvakidžių. Kiekvienas konkursinis žaisliukas buvo gražus savaip ir visi dalyviai buvo apdovanoti Žemės ūkio mokyklos padėkomis bei saldžiais prizais. Džiugu buvo stebėti, kaip darbuojasi net dvi „Aušros“ gimnazijos komandos, kokį kruopštumą ir kantrybę pademonstravo Šiaulių sanatorinės mokyklos atstovės, kaip drąsiai darbo ėmėsi ir kūrė avangardinius žaisliukus Kriukų pagrindinės mokyklos mokinės ir kaip susikaupę dirbo mūsiškiai – Žemės ūkio mokyklos dešimtokai.

Kiekviena komanda į konkursą atsivežė ir po advento vainiką – žinoma– pačių kurtą. Konkurso dalyvių vainikais, taip pat Joniškio žemės ūkio mokyklos floristų būrelio narių sukurtomis kalėdinėmis kompozicijomis Jūs galėsite pasigrožėti nuo gruodžio 19 dienos Joniškio Raudonojoje sinagogoje.

Informaciją parengė bibliotekos vedėja Rita Bulienė

Nuotraukos mokinės Lukrecijos Rinkevičiūtės