Joniškiečių dovana Venspiliui

Venspilio mieste (Latvijoje) pirmąjį rugpjūčio savaitgalį jau 18-ąjį kartą vyko Tarptautinis gėlių kilimų festivalis. Kilimai kasmet kuriami pagal numatytą temą, arba devizą, tradiciškai pasiūlomą Ventspilio gyventojų. Šiemet tema – Žydinti Latvija, švenčianti nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį. Tarptautinis Baltijos gėlių kilimų festivalis kasmet sulaukia daugybę dalyvių ir žiūrovų dėmesio. Gėlių kilimus kuria ne tik Latvijos floristai ir gėlių mėgėjai, bet ir dalyviai iš užsienio. Kaip ir kasmet, šiemet tarp dalyvavusių 30-ies komandų buvo ir Joniškio žemės ūkio mokykla.

Profesijos mokytoja Rima Skirvainienė pasikvietė į pagalbą Dekoratyvinio apželdinimo trečio kurso mokinę Gedą Drevinskaitę ir būsimą pirmakursį Karolį Karžinauską. Nors Karolis dar tik nuo rugsėjo pirmos mokysis apželdinimo ir floristikos specialybės, jis dalyvavo jau viename floristų konkurse ir kruopščiai, tikslingai dirba, ruošiasi būsimiems mokslams. Profesijos mokytoja R. Skirvainienė prašo įsiminti šią pavardę, nes vaikinas daug pasieks aplinkos grožio kūrime.

Joniškiečių floristiniame kilime „Senolių šaknys – tautos stiprybė“ daug paslėptų simbolių. Kilimo pakraščiuose pavaizduotas Latvijos pasididžiavimas – Lielvardės juosta, kuri nuo seno naudojama vestuvių, krikšto ir kitų švenčių metu. Stipri, žydinti ir klestinti Latvija – protėvių palikimas. Senos, bet gilios ir stiprios šaknys – tradicijos, papročiai. Kilimas sulaukė daug pagyrų ir iš žiūrovų, ir iš komisijos. Kilimas surinko daugiausia akmenukų – taip žiūrovai parodė savo simpatiją. O kompetentinga komisija – joje garsiausi Latvijos, Rusijos, Italijos floristai, tarptautinių konkursų vertintojai, daugkartiniai konkursų nugalėtojai –  kilimą įvertino aštuntąja vieta.

Skirvainienė minėjo, kad „nesinorėjo temos pateikti tiesiogiai, paviršutiniškai. Turėjome nemažai ir namų darbo – vijom virves, jos puikiai pavaizdavo tvirtą medį. Ir vieną karščiausių metų savaitgalių buvo labai sunku kurti kilimą. Ne tik vargino tvyrojęs karštis, bet namie buvo sunku rasti tinkamų gamtinių medžiagų – viskas išdegė“.   

Mokykla didžiuojasi kūrybiškumo ir energijos nestokojančia mokytoja Rima, jos suburtais mokiniais. Džiaugiamės, kad šiais metais tarp lietuvių komandų joniškiečių darbas buvo įvertintas aukščiausiais balais.

JŽŪM informacija

Nuotraukos R. Skirvainienės

Moodle

Moodle

TAMO

TAMO

Statistika

Šiandien apsilankė : 17
Vakar apsilankė : 247
Šį mėnesį : 4122
Šiais metais : 4122
Visi apsilankymai : 207653
Paspaudimai šiandien : 39
Visi paspaudimai : 1253315
© 2019 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos