Joniškio krašto augalų rekordai

Derlingų žemių Joniškio kraštas po kiekvienos parodos-mugės „AgroJoniškis“ vis gražėja ir gražėja: sodybų šeimininkai į namus grįžta ne tuščiomis rankomis, nusiperka naujų sodinukų, išdidžiai iškėlę neša obelaitę ar kriaušę, perka dar nematytų gėlių daigų, dekoratyvinių medelių. Šį rudenį pasodintų laimikių vaisiais bus galima didžiuotis kitais metais, o šiemet buvo pagerbti krašto darbštuoliai, kurie šią vasarą, rudenį savo sode, darže ar namuose sugebėjo užauginti didžiausią moliūgą, pomidorą, morką, kaktusą, burokėlį, saulėgrąžą.

Džiaugiamės Stasio Lengvenio, gyvenančio Bilžių kaime, šiltnamyje užaugintu daugiau kaip kilogramu sveriančiu pomidoru. Tik keturiais gramais mažesnis pomidoras užderėjo Linos Rudnickienės šiltnamyje. Joniškietės Nijolės Paliušienės darže pirmą kartą užderėjo kilogramo ir 220 gramų bulvė ir dviejų kilogramų 180 gramų burokėlis. Ponia Mumgaudienė Stupurų kaime užaugino beveik pusės kilogramo papriką. Milžinai agurkai – sveriantys beveik tris kilogramus – užaugo joniškiečio Rimanto Arlausko darže. Ant kai kurių virkščių agurkai augo kekėmis. Tokia keke džiaugėsi joniškietė Stanislava Ainienė. O štai Pakruojo rajone Mažeikonių kaime Vacio Kukučio darže užaugo moliūgai, sveriantys 49 ir 54 kilogramus. Na, o įdomiausias agurkas – su snapelium, kaip ančiasdnapis – užaugo Gaščiūnų kaime Gitanos ir Žydrūno Tarvydų darže.

Derlingų Joniškio žemių rekordų rekordai sugulė į „Didžiausių, ilgiausių, sunkiausių, storiausių, įdomiausių Joniškio krašto žemėje išaugintų kultūrinių augalų rekordų“ knygą, kurios tomai saugomi mokyklos bibliotekoje.

Informacija ir nuotraukos JŽŪM