Joniškio profesinėje mokykloje – tarptautinis dailės pleneras

Joniškio žemės ūkio mokykloje gegužės mėnesį dailės plenero dalyviai tapė žydintį pavasarį. Plenero iniciatoriai – vilnietis dailininkas Marius Mindaugas Danys ir buvęs Birštono vyr. architektas joniškietis Feliksas Jackevičius – pasiūlė Joniškio žemės ūkio mokyklos direktoriui Liudui Jonaičiui surengti pirmąjį dailės plenerą mokykloje. O direktorius kaip mat užsidegė šia idėja, nes įdomu kaip gimsta meno kūriniai: mokyklos mokiniams, darbuotojams ir kitiems Joniškio miesto gyventojams buvo suteikta galimybė pamatyti kaip iš tuščioje drobėje išsiskleidžia vyšnių žiedai. Joniškio rajone esanti, Žagarė – vyšnių, žagarvyšnių kraštas, paskatino plenerą organizuoti labai greitai, kol jos dar nenužydėjo. Taip gimė ir plenero pavadinimas „Vyšnios žydėjimas“.

Į šį plenerą atvyko menininkai iš Lietuvos ir Latvijos: Mara Ozola-Brishka, Ligita Marcinkevičiūtė, Juta Policja, Indraja Raudonikytė, Gražina Vitartaitė, Diana Zviedrienė, Feliksas Jackevičius, Aloyzas Janulis, Modestas Malinauskas, Vilius Puronas ir plenero vadovas Marius Mindaugas Danys.

Plenero dalyviams laikina dailės studija tapo dar dažais kvepianti statybininkų laboratorija. Buvo smagu žiūrėti, kaip dailininkai dėstydami drobes ir ant grindų, ir ant molbertų ieškojo tinkamo apšvietimo tam, kad išgautų vyšnių spalvas ir formas. O kiekvienas vyšnias įsivaizduoja savaip: jos nebūtinai tik baltos, išnyrančios tarsi baltas šleifas kaimo pakraštyje, bet ir raudonais, ir kampuotais, žiedais.

Nei vienas kūrėjas negali pabėgti nuo savo šaknų, kūrybinių bruožų. Per plenero uždarymą sukabinus visus dailininkų kūrinius (per dešimt dienų kai kurie nutapė jų ir dvylika), gali pamatyti kur kieno darbas, nereikia nei kortelės su vardu.

Joniškio žemės ūkio mokyklos bendruomenė dar ilgai džiaugsis plenero dalyvių dovanotais meno kūriniais, o atmintyje išliks įdomūs pokalbiai apie kūrybą, paveikslo gimimą, idėjos išgryninimą ar tiesiog padarytą klaidą, kuria galerijos lankytojai žavėsis. Įstrigo G. Vitartaitės ištarti žodžiai dailininkus aplankiusiems stebėtojams: „tapyba yra ir muzika, ir poezija, ir filosofija, jausmas, kuris atrandamas akimirkos žavesy, apmąstymuose, žmonių santykiuose, būtyje, gamtoje“. O patys dailininkai iš Joniškio išsiveža gerus įspūdžius apie profesionaliai organizuotą plenerą, sutiktus naujus žmones, posūkį kūryboje – vyšnios šakelę – ir joniškietiškos duonos.

Reportažas apie dailės plenerą “Vyšnios žydėjimas” kviečiame žiūrėti  Šiaulių apskrities televizijos gegužės 16 d. žiniose (nuo 17.12 iki 20.06 min).

[vsw id=”ZdZBxod8ZUs” source=”youtube” width=”300″ height=”200″ autoplay=”no”]

Informaciją parengė Vaida Baltaragytė ir Rita Bulienė

Nuotraukos Viktorijos Grigaitės ir Gvido Rupeikos

 

© 2022 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos