Joniškio ŽŪM floristės konkurse nuskynė trečią vietą

     Pakruojo dvaro teritorijoje šiuo metu galima pasigrožėti floristiniais kilimais, kuriuos respublikiniame konkurse „Žiedų valdovai 2021“ sukūrė apie trisdešimt šalies komandų, tarp jų  – ir dvi iš Joniškio Žemės ūkio mokyklos. Viena jų laimėjo trečią vietą.

     Floristinių kilimų konkursas Pakruojo dvare vyko praėjusį savaitgalį, tačiau patys darbai pagal konkurso reikalavimus turėjo būti sukurti iš ilgai žydinčių, atsparių gėlių, kurios galėtų išgyventi visą vasarą, tad juos pamatyti bus įmanoma iki rugsėjo mėnesio. Kilimams specialiai įrengta laistymo sistema.

     Šių metų konkurso tema buvo skirta meilei ir Williamo Shakespeare’o kūrybai bei jo romantinei komedijai „Vasarvidžio nakties sapnas“. darbus vertino komisija, kurią sudarė žinomas fotografas Vladas Ščiavinskas, VU Šiaulių akademijos botanikos sodo kraštovaizdžio dizainerė Žydrūnė Valainytė, Lietuvos gėlininkų asociacijos pirmininkė Daiva Gasiūnienė, floristė, floristikos mokytoja Natalija Učvatova, kuri ir pirmininkavo.

     Šiame konkurse puikiai sekėsi Joniškio žemės ūkio mokyklos pirmakursių komandai, už sukurtą kilimą „Meilės pinklės“ pelniusiai garbingą trečią vietą. Komandoje dalyvavo Airida Uogintaitė, Vygantė Mėlinauskaitė, Austėja Jasėnaitė, Lauryna Lemežytė, mokytojos Rima Skirvainienė ir Vilma Bungienė. Komandai skirtas piniginis 100 eurų prizas ir kitos organizatorių dovanos.

„Žiedų valdovai 2021“ – jau trečius metus Pakruojo dvare rengiamas gėlių kompozicijų–kilimų konkursas ir mes jame dalyvavome trečią kartą. Jis tikrai sėkmingas, ankstesniais metais nebuvome patekę tarp geriausiųjų. Šiemet taip pat susirinko nemažai stiprių konkurentų, nors buvo labai įvairių dalyvių, komandų. Tarp tų maždaug trisdešimties darbų, mano akimis, apie dešimt galėjo pretenduoti į laimėtojus, tikrai komisijai turėjo būti sunku išrinkti geriausius“, – „Sidabrei“ sakė mokytoja Rima Skirvainienė.

     Jos vadovaujama komanda, žinodama temą pasirinko įvaizdį apie meilės pinkles, kurio idėją – voratinklį – pasiūlė Vilma Bungienė. Tad dalyvės kūrė tris persipynusius voratinklius, kurie uždengė gėlių kilimą, kiek kilstelėti ant dailaus medžio kelmo. Dalyvės kilimo pagrindui pasirinko šliaužiančią guboją ir žemaūgius vienmečius gvazdikus, taip pat įkomponavo vijoklinių augalų. Spalvinė gama liejosi nuo nuo baltos, šviesiais rožinės iki tamsiai rožinės.

     Taip pat šiame konkurse sėkmingai dalyvavo Žemės ūkio mokyklos metodininkė Stasė Stulginskienė, kuri viena sukūrė kilimą, pavadintą „Meilės laivai“. Jai skirtas organizatorių padėkos raštas ir dovanos.

     Ir Stasė Stulginskienė, ir Vilma Bungienė yra ne tik pedagogės, jos abi taip pat buvusios Joniškio žemės ūkio mokyklos dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo specialybės mokinės.

Loreta RIPSKYTĖ

Publikaciją skaitykite Joniškio miestui ir rajonui skirtame laikraštyje ,,Sidabrė,, Nr.48; 2021 m. birželio 26 d.; šeštadienis; psl. 3;

 

© 2021 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos