JŽŪM komanda – tarptautiniame festivalyje Ventspilyje

     Rugpjūčio 1 d. Ventspilyje (Latvijoje) vyko tarptautinis gėlių kilimų festivalis–konkursas „Saulės žiedai“. Šiais metais festivalio dalyviai kūrė ne tradicinius horizontalius, o įspūdingus vertikalius gėlių kilimus – dviejų metrų aukščio floristines kompozicijas, kurias vienijo saulės tema. Festivalis yra Ventspilio miesto šventės programos dalis ir kasmet suburia floristus bei floristikos mokyklas iš įvairių šalių.

     Tarp tarptautinio renginio dalyvių – ir Joniškio žemės ūkio mokyklos komanda. Mūsų mokyklai atstovavo Dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo specialybės mokinės kartu su profesijos mokytojomis Rima Skirvainiene ir Renata Juodiene.

     Komanda konkursui sukūrė floristinę kompoziciją „Kur saulė audžia“. Darbe atsiskleidžia saulės šviesos ir gamtos harmonijos idėja – centrinį akcentą primenantis saulės diskas tarsi skleidžia šviesos gijas, vingiuojančias per visą kompoziciją. Ryškūs geltonų, oranžinių ir raudonų žiedų akcentai kontrastuoja su violetinių ir pilkšvai žalių augalų faktūromis, sukurdami judesio, šilumos ir gyvybės įspūdį. Kompozicijoje panaudotos įvairios natūralios medžiagos – džiovinti augalai, varpos, žiedai ir kiti augaliniai elementai, kurie darniai susilieja į vientisą meninę kompoziciją.

     Įgyvendinant sumanymą reikėjo ne tik kūrybiškumo, bet ir kruopštaus komandinio darbo. Dar prieš konkursą buvo ruošiamos konstrukcijos, atrenkamos ir komponuojamos augalinės medžiagos, pinamas linų kompozicijos apatinis sluoksnis, o Ventspilyje komanda visą dieną kantriai tvirtino kiekvieną augalo stiebą, sluoksnis po sluoksnio kurdama galutinį vaizdą.

     Didžiuojamės mūsų komandos kūrybiškumu, profesionalumu ir nuoširdžiu darbu, kuris dar kartą parodė, kad floristika – tai ne tik amatas, bet ir menas, gebantis pasakoti istorijas iš žiedų, spalvų ir gamtos. Sveikiname komandą ir linkime naujų kūrybinių įkvėpimų bei sėkmės būsimuose konkursuose!

Informacija JŽŪM

Nuotraukos Ritos Bulienės, Rimos Skirvainienės