Karantininis floristikos konkursas – sėkmingas

Gegužės 8 – 22 dienomis viena žinomiausių Pabaltyje floristikos mokyklų „Floristu skola A-Ž” organizavo tarptautinį darbų konkursą „Objektas” (“Object”). Dalyvių sąraše ir lietuviškos pavardės – Joniškio žemės ūkio mokyklos Dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojo specialybės mokiniai Karolis Karžinauskas ir Gabija Ragauskaitė su profesijos mokytoja Rima Skirvainiene. Ši komanda jau ne pirmą kartą dalyvauja floristiniame konkurse, o šis kitoks – nuotoliniu būdu.

Dalyviai nufotografuotus darbus turėjo atsiųsti tarptautinei komisijai, kuriai pirmininkavo viena žinomiausių florisčių Latvijoje Aija Žagarina, kiti nariai – floristai profesionalai. Objektas – norimo dydžio kompozicija, kurią turėjo sudaryti medinis elementas (šaka, rąstas), žydintis elementas ir ne daugiau septynių skirtingų floristiniam darbui tinkamų medžiagų. Konkursui buvo pateikti 86 darbai iš įvairių pasaulio šalių – Kipro, Estijos, Portugalijos, Ukrainos, Rusijos, Italijos, Vokietijos, Danijos, Kazachstano.

Šią savaitę paaiškėjo konkurso rezultatai. Abu joniškiečių darbai pateko į pirmajį dešimtuką: Karoliui – 7 vieta, Gabijai – 9 vieta. Tai aukštas tarptautinio masto įvertinimas ir įrodymas, kad įgytos kompetencijos praktinio mokymo metu yra naudingos. Joniškiečių kurtų objektų pagrindas – miške rasti sutruniję kelmai, kurie kūrybingų jaunų žmonių rankose virto meno kūriniais. Atidi floristo akis Karolio kompozicijoje gali įžvelgti mitinės būtybės siluetą, Gabijos darbas – romantiškas, kuriame dominuoja gyvos pievų gėlės.

Informaciją parengė Rita Bulienė

Nuotraukos Rimos Skirvainienės

© 2020 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos