Kareiviškos fuksų krikštynos

Kiekvienais metais Joniškio žemės ūkio mokykloje šurmuliuoja pirmakursių krikštynos, po kurių fuksai atsikrato nulių statuso ir tampa pilnaverčiais Joniškio ŽŪM mokiniais. Šiais metais buvo pasirinkta kariuomenės tema: antro kurso mokiniai – krikštatėviai – buvo viršilos, o pirmakursiai – krikštavaikiai – eiliniai. Todėl lapkričio 14 dieną mokyklos uniforma buvo pakeista į kareivišką aprangą.

Fuksus pamokų metu lankė antrakursiai ir tikrino grupės greitį – turėjo šiaudeliais išgerti trijų litrų stiklainį kisieliaus. Originalumą tikrino piešiniais – turėjo sukurti grupės emblemą . Paskutinės pamokos metu eiliniai kareiviai užsimaskavo veidus ir viršilų prižiūrimi darė mankštą. Kaip tikri kareiviai fuksai turėjo praeiti rungčių ruožą. Aktų salėje juos pasitiko kareiviška muzika, kareiviška košė ir kareiviška pilotkė.

Įžygiavus antrakursiams ir pristačius raportą vadovybei, buvo iškviesti eiliniai – pirmakursiai, kurie turėjo pristatyti savo grupes. Buvo patikrintos ir pirmakursių auklėtojos: dideliu peiliu nuskusti mažą bulvę. Po nesėkmingo skutimo, jos buvo pasveikintos antrakursių auklėtojų ir taip pakrikštytos.

Po varginančių užduočių eiliniai pasižadėjo viršilams ir vadovybei. Po priesaikos galima teigti: „taigi, pirmakursiai, jūs visą dieną stengėtės neišsigąsti įvairių išbandymų ir tapti pilnateisiais ir pilnaverčiais JŽŪM nariais. Ta akimirka atėjo! O tie, kurie nusprendė neatvykti į krikštynas, deja, liks tik eiliniais šioje mokykloje.

Renginio staigmena buvo parodijų šou. Visiems šventę dovanojo: Džordana Butkutė (įkūnijo matematikos mokytoja Loreta Jonaitė), Laimutis Purvinis (lietuvių kalbos mokytoja Gita Vilčiauskienė), Vitalija Katunskytė (bendrabučio auklėtoja Egidija), Rusijos žvaigždės F. Kirkorovas ir A. Pugačiova (rusų ir anglų kalbos mokytojos Gražina Kaikarienė ir Jurga Bučnienė).

Krikštynų metu išbandymai buvo linksmi ir smagūs: jokių kiaušinių, miltų ar terlionių. Daugumai pirmakusių pirmosiomis savaitės būna nedrąsios, daug nežinomybės, galbūt net baimės, todėl krikštynos būtinos. Šie mokiniai turi pasijusti bendruomenės nariais, turi žinoti, kad gali kreiptis pagalbos ir jos sulauks, o mokytojai nėra baubai. Krikštynos tai – šventė, kad būtų linksma ir fuksams, ir jų aujklėtojams, ir antrakursiams – krikštatėviams.

Parengė neformaliojo švietimo organizatorė V. Grigaitė

Nuotraukos iš mokyklos archyvo