Konkursas „Padavėjas ir barmenas 2016“

Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija ir Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre vyko nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Padavėjas ir barmenas 2016“, kuriame dalyvavo 18 mokinių iš 17 profesinio mokymo įstaigų. Konkurso tikslas – ugdyti profesinio pasirengimo motyvaciją ir meistriškumą, kūrybiškumą, kelti padavėjo ir barmeno profesijos prestižą, suteikti galimybę geriausiems Lietuvos mokiniams parodyti savo profesinio meistriškumo ir išradingumo lygį.

Kaune vykusiame konkurse dalyvavo ir Joniškio žemės ūkio mokyklos padavėjų ir barmenų mokymo programos III kurso mokinė Diana Lukšaitė. Mokinę konkursui parengė profesijos mokytoja Daiva Mažeikienė.

Renginyje reikėjo atlikti 3 užduotis: 40 klausimų testą, serviruoti stalą – paruošti išplėstinių pietų serviruotę ir priėmus užsakymą ją pakeisti, suplakti bei papuošti nealkoholinį kokteilį. Mokiniai testą sprendė Moodle aplinkoje, o praktinėms užduotims burtų keliu buvo suskirstyti į komandas. Dianai teko dirbti kartu su Kėdainių profesinio rengimo centro mokine. Vertinimo komisija šių dviejų merginų komandinį darbą įvertinimo 81,7 balo (galima buvo surinkti daugiausia 100 balų). O konkurso nugalėtojais tapo šeimininkai, surinkę 87 balus.

Visi konkurso dalyviai ir mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštais bei atminimo dovanėlėmis.

Pasak mokinės Dianos, dalyvavimas konkurse ją praturtino kaip būsimą specialistę. Profesijos mokytoja Daiva taip pat įgijo naujos patirties. UAB „Tekilos namai“ organizavo seminarą „Meksikietiškos virtuvės ypatumai. Tekilos patiekimo subtilybės“. Virtuvės šefas, gamybos vadovas Rodrigo Torres Canela perteikė detalią informaciją apie tekilos rūšis, gamybą, kokybę, patiekimo ypatumus ir meksikietiškus užkandžius prie jos. O Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre vykusiame dar viename praktiniame seminare buvo nagrinėtas flambiravimas ir individualiai atliktos blynelių flambinavimo užduotys.

Džiaugiamės savo mokinės Dianos rezultatais ir puikiu mokytojos Daivos darbu!

15578018_1728607160764778_8331273582916401631_o

Informaciją parengė D. Mažeikienė

Nuotrauka iš Kuršėnų politechnikos mokyklos archyvo