Kviečiame į dailės plenero atidarymą

Prieš dvejus metus joniškiečio architekto, dailininko Felikso Jackevičiaus ir dailininko Mariaus Mindaugo Danio susitikimas su Joniškio žemės ūkio mokyklos direktoriumi Liudu Jonaičiu įkvėpė garsinti Joniškį ir suorganizuoti tarptautinį dailės plenerą „Vyšnios žydėjimas“. Labai gaila, tačiau plenero organizatoriaus, gerbiamo dailininko M. M. Daunio mūsų tarpe nebėra, o plenero entuziasto F. Jackevičiaus sveikata neleidžia šiais metais dalyvauti. Tad aktyvi dailininkė Diana Zviedrienė į savo rankas perėmė plenero kuravimą ir trečią kartą į Joniškį sukvies net devynis menininkus iš Lietuvos ir Latvijos.

Dalyvaus dailininkai: vilniečiai Diana Zviedrienė, Aloyzas Janulis, Rebeka Bruder, panevėžietė Ilona Žvinakienė ir latviai Ginta Stavrovska, Agnija Ģermane,  Ziedonis Safronovs, Andris Vitols. Laikinos, bet kūrybiškai chaotiškos menininkų dirbtuvės įsikurs mokyklos praktinio mokymo centro patalpose.

Kiekvienas dailininkas atsiveš savo paveikslus, kurie gegužės 9-12 dienomis bus eksponuojami Joniškio Raudonojoje sinagogoje, nuo gegužės 13 dienos – Baltojoje. Gegužės 9 dieną 17.30 valandą Raudonojoje Sinagogoje vyks plenero atidarymas.

Plenero organizatorius – Liudas Jonaitis, generalinis rėmėjas – Joniškio žemės ūkio mokykla, kuratorė Diana Zvierienė.

JŽŪM informacija ir nuotraukos