Medelių sodinimo akcija

ENO virtualus mokyklų, besirūpinančių ekologinės pusiausvyros palaikymu, tinklas kiekvienais metais – pavasarį ir rudenį – organizuoja pasaulines medžių sodinimo dienas.

Medelių sodinimas yra pati populiariausia ENO mokyklų veikla, prasidėjusi 2004 metais. Ši ilgalaikė medelių sodinimo akcija pasibaigė 2017 metais, kai Suomija šventė savo nepriklausomybės 100-ąsias metines. Galutinis veiklos tikslas – 100 milijonų ENO mokyklų pasodintų medžių. Iki šiol jau pasodinta 12 milijonų medelių.

Jau ketvirtą kartą ENO akcijoje dalyvavo ir Joniškio žemės ūkio mokykla. Minint Lietuvos tūkstantmetį buvo sodinamas ąžuolynas, Joniškio poilsio zonoje kartu su Saulės pagrindinės mokyklos mokiniais sodinti berželiai, pernai Žemės ūkio mokyklos parke – eglaitės. Šiemet buvo integruota biologijos ir IT pamoka 21Ž ir 17G mokiniams. Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo šimtmečiui minėti mokyklos ąžuolų giraitėje sužaliavo dar vienas ąžuoliukas.

„Ši diena – tai puikus būdas skatinti vaikus rūpintis juos supančia aplinka bei bendradarbiauti“, – teigia akcijos iniciatorės biologijos mokytoja metodininkė Irena Gerikaitė ir profesijos mokytoja metodininkė Ramutė Liucvaikienė.

Informacija ir nuotraukos I. Gerikaitės, R. Liucvaikienės