Minėjome Europos kalbų dieną

Europos Sąjungoje yra 24 oficialios kalbos. Be to, ES šalyse vartojama dar daug kalbų, kurios tokio oficialaus statuso neturi. Daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių. Rugsėjo 26 dieną minima Europos kalbų diena, kuria norima parodyti, jog kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų ir (!) mankština protą.

Joniškio žemės ūkio mokyklos kalbų mokytojos kartu su I kurso mokiniais, minėdami Europos kalbų dieną, surengė viktoriną „Neieškok žodžio kišenėje“. Renginio dalyvius ir komandų sirgalius pasveikino 14G grupės merginų daina anglų ir lietuvių kalbomis „Tu vėjo paklausk…“ ir 20Ž vaikinų Justino ir Viliaus padeklamuotas Salomėjos Neries eilėraštis „Gimta šalis“ anglų kalba. Taip pat sumanus 1g klasės mokinys Armandas Urvakis perskaitė pranešimą „10 stebuklų apie lietuvių kalbą“.

14G, 20Ž 16T, 17S grupių komandos turėjo itin paplušėti prie įvairiausių užduočių. Šmaikštūs ir linksmi renginio vedėjai vis pateikdavo naujas užduotis komandos ir sirgaliams. Jie varžėsi greitakalbių rungtyje, stengėsi parašyti ilgiausią sakinį iš žodžių, prasidedančiais ta pačia raide, klausėsi dainų ir turėjo atspėti kokia kalba jos atliekamos. Taip pat burtų keliu išsitraukus voką su šalies pavadinimu – pristatyti tą šalį bei pasakyti tos šalies kalbos žodžius. Paskutinė užduotis – kūrybinė: reikėjo sukurti penkiaeilį. Komandų pasirodymus vertino ir padėkas bei saldžius prizus įteikė reikli ir santūri komisija.

Štai koks įkvepiantis pavyzdys, kaip mokymąsi galima paversti prasmingu ir smagiu užsiėmimu!

 

Informaciją parengė anglų kalbos vyr. mokytoja Jūratė Jarmakaitė

Nuotraukos Aistės Paulauskienės