Minėta Santarvės diena

Rugsėjo 17 d. Joniškio žemės ūkio mokykloje įvyko tradicinis Santarvės dienos minėjimas. Prieš 7 metus Santarvės fondo prezidentas Julius Kazėnas mokyklos bendruomenę paskelbė pirmuoju Santarvės fondo kolektyvu bei padovanojo fondo vėliava. O tai įpareigoja tęsti tradicijas ir laikytis santarvės idėjos – skleisti draugiškumą, supratingumą, vienas kito palaikymą, taip kartu kovojant su smurtu ir patyčiomis.

Santarvės idėjai puoselėti 1994 m. buvo įsteigtas Santarvės fondas – visuomeninė labdaros organizacija. Jos tikslas – viešinti, kaupti ir remti asmenų bei kolektyvų veiklą, kuria vienijama tauta (mokslo, kultūros meno ir kitose visuomeninės kūrybos srityse). Ji stebi viešų asmenų žingsnius, poelgius, sprendimus, visuomenei ar valstybei atliekamus vertingus darbus, įvertina juos. Santarvės fondo valdybos narys yra ir mūsų mokyklos direktorius Liudas Jonaitis. „Aukščiausias įvertinimas, kurį Santarvės fondas skiria už darbus santarvės labui yra Santarvės ordinas „Pro augenda concordia“ – ,,Už santarvės puoselėjimą“. Santarvės ordinas kasmet skiriamas asmeniui ar asmenų kolektyvui už reikšmingą, tautą ir visuomenę vienijančią veiklą.

Santarvės ordinu buvo apdovanoti tokie garsūs Lietuvos ir pasaulio žmonės kaip: poetas Justinas Marcinkevičius, kardinolas Vincentas Sladkevičius, monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas, literatūrologė Viktorija Daujotytė-Pakerienė, Prezidentas Algirdas Brazauskas, vienuolis Tėvas Stanislovas-Dobrovolskis, Lenkijos Respublikos Prezidentas Aleksandras Kwasnewskis, alpinistas Vladas Vitkauskas, atlikėjas Andrius Mamontovas, dirigentas Donatas Katkus, profesorius Algimantas Čekuolis, operos dainininkas Virgilijus Noreika, prezidentas Valdas Adamkus, rašytojas Vytautas Bubnys. 2019 metų Santarvės žmogumi buvo paskelbtas ispanas arkivyskupas Pedro Lopez Quintana.

Santarvės dienos renginyje lankėsi Laura Samulionytė. Ji joniškietė, sportininkė, mergina, dirbanti Rimanto Kaukėno fonde. Ši aktyvi mergina mokosi Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje, prieš tai lankė Joniškio „Aušros“ gimnaziją. Laura yra gyvas pavyzdys, kad mergaitė iš mažo šiaurės Lietuvos miestelio, turėdama tvirtą norą ir daug ryžto, gali pakliūti į Lietuvos olimpinę rinktinę, nors jai tik 18 metų. Ji taip pat gali nubėgti 43 km maratono bėgimą, kad padėtų rinkti lėšas vėžiu sergantiems vaikams. Gali ir pirmąkart gyvenime atsistoti ant kanojos vasario mėnesį, daugiau kaip 40 kartų nuo kanojos kirsti į ledinį Nevėžį, ir vis tiek išmokti irkluoti taip gerai, kad įvykdytų olimpinį normatyvą. Laura visiems pirmakursiams kalbėjo apie tai, kad svarbu turėti svajonę, norą ir jos siekti. Ir tuomet visai nesvarbu, jei aplinkiniai iš tavęs juokiasi ar bando įkalbėti elgtis kitaip. Svarbu širdimi jausti, kad tu darai teisingai, pasirinkai teisingą kelią. Ji kvietė visus mokyklos pirmakursius patikėti savo jėgomis ir išnaudoti kiekvieną galimybę, mokytojų žinias, mokyklos turimą bazę tam, kad keliais žingsneliais priartėtum prie savo svajonės.

Informaciją parengė Vaida Gendvilaitė-Petrošienė

Nuotraukos Dovydo Griškos

© 2020 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos