Minėta Santarvės diena

Rugsėjo 26 d. Joniškio žemės ūkio mokykloje įvyko tradicinis Santarvės dienos minėjimas. Prieš 6 metus Santarvės fondo prezidentas Julius Kazėnas mokyklos bendruomenę paskelbė pirmuoju Santarvės fondo kolektyvu bei padovanojo fondo vėliava. O tai įpareigoja tęsti tradicijas ir laikytis santarvės idėjos – skleisti draugiškumą, supratingumą, vienas kito palaikymą, taip kartu kovojant su smurtu ir patyčiomis.

Santarvės idėjai puoselėti 1994 m. buvo įsteigtas Santarvės fondas – visuomeninė labdaros organizacija. Jos tikslas – viešinti, kaupti ir remti asmenų bei kolektyvų veiklą, kuria vienijama tauta (mokslo, kultūros meno ir kitose visuomeninės kūrybos srityse). Ji stebi viešų asmenų žingsnius, poelgius, sprendimus, visuomenei ar valstybei atliekamus vertingus darbus, įvertina juos. Santarvės fondo valdybos narys yra ir mūsų mokyklos direktorius Liudas Jonaitis. „Aukščiausias įvertinimas, kurį Santarvės fondas skiria už darbus santarvės labui yra Santarvės ordinas „Pro augenda concordia“ – ,,Už santarvės puoselėjimą“. Santarvės ordinas kasmet skiriamas asmeniui ar asmenų kolektyvui už reikšmingą, tautą ir visuomenę vienijančią veiklą.

Santarvės ordinu buvo apdovanoti tokie garsūs Lietuvos ir pasaulio žmonės kaip: poetas Justinas Marcinkevičius, kardinolas Vincentas Sladkevičius, monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas, literatūrologė Viktorija Daujotytė-Pakerienė, Prezidentas Algirdas Brazauskas, vienuolis Tėvas Stanislovas-Dobrovolskis, Lenkijos Respublikos Prezidentas Aleksandras Kwasnewskis, alpinistas Vladas Vitkauskas, atlikėjas Andrius Mamontovas, dirigentas Donatas Katkus, profesorius Algimantas Čekuolis, operos dainininkas Virgilijus Noreika, prezidentas Valdas Adamkus. O 2018 metais Santarvės žmogumi paskelbtas rašytojas Vytautas Bubnys.

Santarvės dienos minėjimo šventėje mokyklos direktorius L. Jonaitis dalijosi įspūdžiais apie Santarvės fondo veiklą bei pristatė svečią – buvusį mūsų mokyklos mokinį Dalių Adomaitį. Dalius didelę savo gyvenimo dalį paskyrė sportui – imtynėms, tačiau dėl traumų turėjo nutraukti profesionalo karjerą. Šiuo metu jis yra krepšininkas, žaidžiantis Plungės komandoje, ir karininkas, dirbantis kariuomenėje. Dalius pasakojo, kad gyvenime svarbu sutikti tinkamus žmones, kurie pastebėtų tavo gebėjimus, talentus, tave palaikytų. Kartais reikia net kategoriško spyrio į šikną, kad atsirastų jėgų dirbti, toliau sportuoti ir siekti daugiau nei turi. Karjera kariuomenėje nebuvo planuota ir pirmieji 3 metai buvo labai sunkūs, tačiau dabar Dalius jaučiasi suradęs savo vietą gyvenime ir visiems I kurso mokiniams linki ją rasti.

Informaciją parengė Vaida Gendvilaitė-Petrošienė

JŽŪM archyvo nuotraukos