Miškų lobiai – verslui

Pirmoji ENO medžių sodinimo diena buvo surengta 2004 m. rugsėjo 21 dieną. Jungtinių tautų Rio +20 viršūnių susitikime ENO buvo įsipareigota pasodinti 100 milijonų medžių iki 2017 metų. Nuo tada kiekvienais metais Tarptautinės taikos dienos proga mokyklos ir organizacijos partnerės sodina medelius.

Nepakanka išmokyti vaikus skaityti, rašyti ir skaičiuoti. Švietimas turi ugdyti tarpusavio pagarbą kitiems ir pasauliui, kuriame mes gyvename, ir padėti žmonėms kurti taikią visuomenę. Joniškio žemės ūkio mokykla ne pirmus metus vykdo Gamtosauginių mokyklų programą, iniciatyviai, energingai, entuziastingai dalyvauja įvairiose akcijose, puoselėjančiose gamtą.

Šiemet minint 10-ają Pasaulinę medelių sodinimo akciją, mokykloje suorganizuotas renginys „Miškų lobiai – verslui“. Renginyje dalyvavo Joniškio ŽŪM pirmo kurso mokiniai ir svečiai iš Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos.

Renginys prasidėjo protų mūšio viktorina. Dalyviams buvo pateikiami klausimai trimis etapais: reikėjo atsakyti į klausimus apie medžių biologines savybes, medžių pritaikymą, ekonominį naudingumą ir atpažinti medžių šešėlius. Praktinei užduočiai buvo pateikta 8 medienos rūšys, kurias reikėjo atpažinti. Taip pat mokiniai turėjo sukurti ir pristatyti medienos verslo idėjas.

Po viktorinos dalyviai vyko į Joniškio poilsio zonos parką, kur pasodino 30 berželių. Kad visi medeliai prigytų, mokiniai dainavo dainas apie medelius ir rudenį. Renginyje dalyvavo mokyklos direktorius Liudas Jonaitis ir Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Joniškio rajono agentūros vyriausioji specialistė Daiva Ostapenko, o renginį organizavo vyresnioji biologijos mokytoja Irena Gerikaitė, profesijos mokytoja metodininkė Ramutė Liucvaikienė ir vyresnioji ekonomikos mokytoja Rita Vasiliauskienė. Atsisveikinant visi dalyviai gavo pažymėjimus.

Parengė mokytoja I. Gerikaitė

Nuotraukų autorė mokytoja R. Liucvaikienė

© 2022 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos