Mokyklos darbuotojai edukacinėje kelionėje į Rygą

Gražų pirmą naujųjų metų penktadienio rytą mokyklos autobusu link Rygos išvyko Joniškio žemės ūkio mokyklos mokytojai, darbuotojai. Jie plėtė savo žinias, iš paukščio skrydžio grožėjosi Rygos vaizdais, apžiūrinėjo senuosius automobilius ir pamaitino savo dūšią koncertu.

Pirmas sustojimas buvo Rygos televizijos bokštas, pastatytas 1986 metais Kiškio saloje, Dauguvos upėje. Bokštas atrodo įspūdingai, galima jį pavadinti net Baltijos Eifelio bokštu. Tai aukščiausias Baltijos šalių bokštas (368 m.). Klausydamiesi vadovo, grožėjomės Rygos miesto vaizdais, smagu buvo pajusti nežymų bokšto svyravimą.

Kitas sustojimas buvo Rygos Motorų muziejus, įkurtas 1989 m. Latvijos Senovinių automobilių klubo iniciatyva. Nors muziejaus pagrindinės patalpos šiuo metu yra renovuojamos, automobiliais galėjome pasigrožėti laikinuose jų namuose. Šis muziejus renka, saugoja, tyrinėja, restauruoja ir populiarina senovines motorines transporto priemones kaip Latvijos ir pasaulio pramonės paveldo ir materialiosios kultūros sudėtinę dalį.

Pasivaikščiojome po dar kalėdiniais akcentais pasipuošusį Rygos senamiestį, kur džiaugėmės įvairia Rygos architektūra, unikaliais gyvenamaisiais namais ir sakraliniais pastatais, glostėmė Brėmeno muzikantų skulptūrą, kėlėme akis į Šv. Petro bažnyčią, kuri, kaip teigia žinovai, yra seniausias ir vertingiausias viduramžių monumentaliosios architektūros statinys Baltijos šalyse. Taip pat pakėlus akis į įvairius užrašus, afišas, susimąstydavome, kad galbūt esame ne svetur, o Lietuvoje: „3 pavaru restorans”, „Skaistuma studija” ir kt. – privertė nusišypsoti ir suprasti, kad iš tiesų latviai ne veltui yra vadinami mūsų braliukais.

Ir paskutinė išvykos stotelė – Rygos Operos Teatras. Įspūdingos architektūros pastate, meniškai ir prabangiai dekoruotoje, puikios akustikos salėje klausėmės koncerto „Operetės karuselė“. Gražioje kelionėje mokyklos darbuotojai įkvėpė gurkšnį emocionalios kūrybos, jėgų ir kantrybės naujajai mokslo pusmečiui.

Parengė karjeros koordinatorė Vaida Baltaragytė

Nuotraukos Viktorijos Grigaitės

© 2019 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos