Netradicinė astronomijos pamoka

Saulėtą balandžio 20 dienos rytą 1g klasės, 15T ir 16S grupių mokiniams fizikos mokytoja Daina Rudienė Vilniuje vedė netradicinę astronomijos pamoką. Nors devintokai ir vienuoliktokai astronomijos kursą tik pradėjo, tačiau juk dauguma mokinių pakelia naktį akis į žvaigždėtą dangų, skaičiuoja krintančias žvaigždes, stebisi pašvaisčių nuotraukomis ar tiki ateiviais, atidžiai analizuoja NSO nuotraukas. O kaip geriausiai mokytis, jeigu ne praktiškai?

Pirma stotelė – Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre (NFTMC). Čia vyko Vilniaus universiteto organizuojama Europos dalelių fizikos laboratorijos (CERN) paroda „Accelerating Science“. Parodą sudaro didžiojo sprogimo erdvė, kurioje buvo pasakojama Visatos istorija. Taip pat dalelių zona, demonstruojanti materijos sandarą, CERN tyrimų zona, atskleidžianti, kaip vykdomi tyrimai Didžiajame hadronų greitintuve. Fundamentaliųjų mokslų reikšmės erdvė, pristatanti šių dienų technologijas nulėmusius atradimus. Ši ekspozicija sugriovė stereotipą, esą fundamentalusis mokslas nesuprantamas ir nuobodus.

Kitas sustojimas – prie senojo univermago – Vilniaus universiteto planetariumas. Tai vienintelis Lietuvoje specializuotas astronomijos ir gamtos mokslų informacijos centras, kurio kupolo formos Žvaigždžių salėje unikalia projekcine aparatūra stebėjome pamoką apie Paukščių Taką ir kitas galaktikas, saulės sistemą, planetas ir žmogų. Taip pat grožėjomės žvaigždėtu dangumi dieną.

JŽŪM informacija ir nuotraukos