Netradicinė astronomijos pamoka

Apsiniaukusį ir lietingą gegužės 6 dienos rytą 2g klasės mokiniai ir jų auklėtoja fizikos mokytoja Daina Rudienė Molėtų rajone dalyvavo netradicinėje astronomijos pamokoje. Nors dešimtokai mokykloje astronomijos kursą tik pradėjo, tačiau juk dauguma mokinių pakelia naktį akis į žvaigždėtą dangų, skaičiuoja krintančias žvaigždes, stebėsi pašvaisčių nuotraukomis ar tiki ateiviais, atidžiai analizuoja NSO nuotraukas. O kaip geriausiai mokytis, jeigu ne praktiškai?

Pirmiausia reikia žinoti savo istoriją, kad galėtum analizuoti dabartį ir ateitį. Tad ir ši edukacinė išvyka prasidėjo nuo Kosmoso istorijos Lietuvos etnokosmologijos muziejuje. Šis muziejus yra pirmas ir vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje. Čia yra renkama, kaupiama, sisteminama, saugoma, moksliškai tyrinėjama, eksponuojama informacija apie žmogaus ir žmonijos ryšius su Kosminiu pasauliu. Pastato architektūroje atsispindi kosminio pasaulio medžio įvaizdis. Medžio šaknyse – į kalvą kylančioje požeminėje galerijoje – išdėstyta ekspozicija, o kalno viršūnėje medžio kamienu, bokštu pakylama į dangų prie aukštai viršuje esančio teleskopo.

Kita stotelė – už pusės kilometro. Tai Molėtų astronomijos observatorija, kurioje supažindinama su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis. Dieninėje ekskursijoje buvo pademonstruotas 165 cm skersmens teleskopas – didžiausias mokslinės paskirties įrenginys Šiaurės Europoje. Grupė turėjo išskirtinę galimybę pažiūrėti, kaip teleskopas atrodo išardytas, jis šiuo metu ruošiamas atnaujinimui.

Vaidos Baltaragytės informacija ir nuotraukos