NORDPLUS projektas Joniškio žemės ūkio mokyklos moksleiviams

     Balandžio 07 – 13 dienomis Estijoje Rapino sodininkystės mokykloje vyko NORDPLUS projekto ,,Sodininkystė Šiaurės šalyse‘‘ NPAD – 2023/10426 vienas iš projekto etapų. Projekto koordinatorė – Joniškio žemės ūkio mokykla. Šiuo projektu siekiama užmegzti ilgalaikį ryšį tarp žemės ūkio mokyklų dirbančių sodininkystės srityje Skandinavijos ir Baltijos šalyse. Susitikę dalyviai gilina savo žinias apie šalių kultūrą, profesinę veiklą.

     Mūsų mokyklos 6 mokiniai, būsimi dekoratyvinio apželdinimo ir aplinkos tvarkymo, bei žemės ūkio gamybos ir verslo darbuotojai, lydimi mokytojų Emilijos Ivanovos ir Rimos Skirvainienės kartu su mokiniais iš Estijos, Danijos, Suomijos ir Islandijos susipažino su šiais metais 100 – ąjį gyvavimo jubiliejų švęsiančios mokyklos istorija, mokymo baze, mokiniais ir mokytojais. Vykdė įvairias praktines užduotis, – kūrė floristines kompozicijas, įrenginėjo įvairius želdynų fragmentus, dalyvavo konkurse.

     Vakarais vyko smagūs vakarėliai, kurių metu komandų nariai susipažino artimiau, pristatė savo šalies tradicinius šokius, žaidimus, demonstravo filmus apie savo šalies istoriją.

     Nemažiau įdomios buvo išvykos į Tartu botanikos sodą, Tartu nacionalinį muziejų, Rapino uostą, Meenikunno pelkę, Moostės dvarą.